Coulthard vzpomíná na Dennise, který v McLarenu vládl s „faktorem strachu“

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard zavzpomínal na doby, kdy byl u McLarenu jeho šéfem Ron Dennis. Ten do britské stáje podle Skota přinesl „faktor strachu“.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Coulthard vzpomíná na Dennise, který v McLarenu vládl s „faktorem strachu“ | Foto: Getty Images / Clive Rose

Pod Dennisovým vedením McLaren od roku 1981 vyhrál 158 závodů, získal sedm titulů v Poháru konstruktérů a desetkrát se jezdci McLarenu stali mistry světa.

Coulthard závodil v týmu z Wokingu v letech 1996 až 2004 a vzpomíná si na Dennisův tvrdý styl vedení, který mezi členy vyvolával strach, ale přinášel také úspěchy.

„Měl klinický přístup. Když začal svou kariéru jako mechanik, neměl rád, když měli lidé špinavé ruce. Celý jeho přístup k přípravě aut byl více vědecký než stará metoda špinavé a mastné garáže. Není pochyb o tom, že nastavil tón. Očekával, že tam bude motivovaný tým, která naplno využije svých dovedností,“ řekl Coulthard pro Channel 4.

„Svět se změnil, ale dá se říct, že vládl s faktorem strachu. Když v garáži viděl někoho s rukama v kapsách, řekl: 'Neplatím tě, abys tu stál s rukama v kapsách'. Měl jasnou vizi toho, co očekává a měl velmi vysoké standardy.“

Z pohledu jezdce ale Dennise Coulthard hodnotí jako velmi dobrého šéfa. „Ne, nebál jsem se ho, byl to skvělý šéf a s jezdci vycházel dobře,“ říká vítěz 13 velkých cen.

„Jeho představa o jezdcích, která byla zřejmě nastavena podle toho, co viděl u Prosta, Senny a dalších velikánů té doby, byla taková, že chtěl, abyste byli buď v posilovně, při testování nebo vývoji v autě, nebo chtěl, abyste leželi na pláži a jen si užívali života.“

Další článek: Vandoorne je rezervním pilotem tří týmů F1. Jsem připraven naskočit, říká

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen