Coulthard vzpomíná na Dennise, který v McLarenu vládl s „faktorem strachu“

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard zavzpomínal na doby, kdy byl u McLarenu jeho šéfem Ron Dennis. Ten do britské stáje podle Skota přinesl „faktor strachu“.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Coulthard vzpomíná na Dennise, který v McLarenu vládl s „faktorem strachu“ | Foto: Getty Images / Clive Rose

Pod Dennisovým vedením McLaren od roku 1981 vyhrál 158 závodů, získal sedm titulů v Poháru konstruktérů a desetkrát se jezdci McLarenu stali mistry světa.

Coulthard závodil v týmu z Wokingu v letech 1996 až 2004 a vzpomíná si na Dennisův tvrdý styl vedení, který mezi členy vyvolával strach, ale přinášel také úspěchy.

„Měl klinický přístup. Když začal svou kariéru jako mechanik, neměl rád, když měli lidé špinavé ruce. Celý jeho přístup k přípravě aut byl více vědecký než stará metoda špinavé a mastné garáže. Není pochyb o tom, že nastavil tón. Očekával, že tam bude motivovaný tým, která naplno využije svých dovedností,“ řekl Coulthard pro Channel 4.

„Svět se změnil, ale dá se říct, že vládl s faktorem strachu. Když v garáži viděl někoho s rukama v kapsách, řekl: 'Neplatím tě, abys tu stál s rukama v kapsách'. Měl jasnou vizi toho, co očekává a měl velmi vysoké standardy.“

Z pohledu jezdce ale Dennise Coulthard hodnotí jako velmi dobrého šéfa. „Ne, nebál jsem se ho, byl to skvělý šéf a s jezdci vycházel dobře,“ říká vítěz 13 velkých cen.

„Jeho představa o jezdcích, která byla zřejmě nastavena podle toho, co viděl u Prosta, Senny a dalších velikánů té doby, byla taková, že chtěl, abyste byli buď v posilovně, při testování nebo vývoji v autě, nebo chtěl, abyste leželi na pláži a jen si užívali života.“

Další článek: Vandoorne je rezervním pilotem tří týmů F1. Jsem připraven naskočit, říká

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10