Coulthard se s vozem Red Bull představil v ulicích Bogoty

Demonstrační jízdě Davida Coultharda ve voze Red Bull přihlíželo v ulicích Bogoty sto tisíc lidí. Skotský pilot byl v Kolumbii poprvé a zájem místních obyvatel ho velmi potěšil.

David Coulthard se i po ukončení kariéry pilota F1 občas dostává za volant monopostu Red Bull. Koncem března se představil v ulicích Belfastu a v sobotu brzy ráno předvedl demonstrační jízdu v kolumbijské metropoli Bogota. Přestože akce začínala už v půl sedmé ráno místního času, přihlíželo jí na sto tisíc diváků.

Skot vyjel z Plaza de Bolivar a pokračoval Sedmou Avenue a předvedl celkem tři jízdy. Díky vysoké nadmořské výšce prý motor ztrácel místy až 35 procent svého výkonu, což komplikovalo předvádění populárních "donuts". "Jsem nadšen z množství lidí, kteří se přišli tak brzy ráno podívat. Bohužel jsme měli díky nadmořské výšce trochu problémy s motorem," vysvětloval Coulthard. Čas strávený v Kolumbii si náležitě užil. "Publikum bylo velmi přátelské, potěšilo mě, jak tu jsou čisté ulice. Snad jen silnice tu mají trochu hrbolaté, ale cítil jsem se tady dobře."

"Mou jedinou zkušeností s touto zemí byl dosud Juan Pablo Montoya, ale teď mám vlastní osobní zážitek, což je fantastické," pochvaloval si vítěz třinácti velkých cen F1, který se chystá na svůj debut v seriálu DTM.

Další článek: Stavba v Jižní Koreji má problémy. Letošní závod by mohl být i zrušen

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.