Coulthard se s vozem Red Bull představil v ulicích Bogoty

Demonstrační jízdě Davida Coultharda ve voze Red Bull přihlíželo v ulicích Bogoty sto tisíc lidí. Skotský pilot byl v Kolumbii poprvé a zájem místních obyvatel ho velmi potěšil.

David Coulthard se i po ukončení kariéry pilota F1 občas dostává za volant monopostu Red Bull. Koncem března se představil v ulicích Belfastu a v sobotu brzy ráno předvedl demonstrační jízdu v kolumbijské metropoli Bogota. Přestože akce začínala už v půl sedmé ráno místního času, přihlíželo jí na sto tisíc diváků.

Skot vyjel z Plaza de Bolivar a pokračoval Sedmou Avenue a předvedl celkem tři jízdy. Díky vysoké nadmořské výšce prý motor ztrácel místy až 35 procent svého výkonu, což komplikovalo předvádění populárních "donuts". "Jsem nadšen z množství lidí, kteří se přišli tak brzy ráno podívat. Bohužel jsme měli díky nadmořské výšce trochu problémy s motorem," vysvětloval Coulthard. Čas strávený v Kolumbii si náležitě užil. "Publikum bylo velmi přátelské, potěšilo mě, jak tu jsou čisté ulice. Snad jen silnice tu mají trochu hrbolaté, ale cítil jsem se tady dobře."

"Mou jedinou zkušeností s touto zemí byl dosud Juan Pablo Montoya, ale teď mám vlastní osobní zážitek, což je fantastické," pochvaloval si vítěz třinácti velkých cen F1, který se chystá na svůj debut v seriálu DTM.

Diskuze (10) Další článek: Stavba v Jižní Koreji má problémy. Letošní závod by mohl být i zrušen
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.