Coulthard připouští, že se s odchodem z formule 1 mohl unáhlit

Závodění na vrcholné úrovni by pořád zvládl.

David Coulthard svou dlouhou a úspěšnou kariéru ve formuli 1 ukončil po posledním závodě loňské sezony. S formulí 1 je samozřejmě úzce propojen i nadále, u stáje Red Bull působí jako konzultant a občasný testovací jezdec. Také si užívá své nové práce u televizní stanice BBC. Nyní připouští, že se možná s odchodem ze závodění poněkud unáhlil.

"V tomto sportu jste pod velkým tlakem a je potřeba, abyste se po každém závodě stihli správně zregenerovat. V tom dalším totiž znovu musíte podat vrcholný výkon. Měl jsem obavy, že už jsem na to neměl dost energie. Jak už to tak bývá, když se podívám na letošní sezonu, mohu říct, že bych ještě jednu sezonu zvládl.

Tehdy jsem ale cítil, že Red Bull měl dobré alternativy. Zastával jsem názor, že je lepší odejít včas a raději dříve, než později. Pak by totiž hrozilo, že budete posledním, kdo si neuvědomuje, že tam už nemáte co dělat.

Existují týmy, které se ocitnou ve středu pole a také tam zůstávají. Nám se ale podařilo Red Bull krůček po krůčku dostávat dopředu," řekl osmatřicetiletý Skot.

David Coulthard poprvé spatřil světlo světa 27. března 1971 ve skotské vesničce Twynholm. Do formule 1  poprvé nakoukl v roce 1993, kdy se stal testovacím pilotem stáje Williams. Téhož roku se umístil třetí ve formuli 3000. V roce 1994 byl nejdříve také testovačem Williamsu. Po tragické smrti Ayrtona Senny se však mladý Coulthard stal závodním jezdcem a kolegou Damona Hilla. Čtyřikrát však musel uvolnit místo exmistru světa Nigelu Mansellovi. Ročník 1995 již u Williamsu absolvoval celý. V Portugalsku získal své první vítězství a sezonu dokončil na třetím místě.

Pak přišla dlouhá spolupráce s týmem McLaren, za který závodil v sezonách 1996-2004. Až do konce roku 2001 byl týmovým kolegou Miky Häkkinena. Tato sezona zároveň byla Coulthardovou nejúspěšnější, stal se vicemistrem světa. Počínaje rokem 2005 byl David Coulthard u týmu z Wokingu nahrazen Juanem Pablem Montoyou. DC proto přestoupil do týmu Red Bull, který vznikl po převzetí bývalého Jaguaru.

David Coulthard nevylučuje, že by se v budoucnu mohl zúčastnit čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Další článek: Alonso je znovu spojován s Ferrari