Coulthard překročil v Mumbaji povolenou rychlost a odrovnal motor

Skot předvedl formuli 1 na novém mostě.

Během uplynulého víkendu zavítal David Coulthard s Red Bullem do indické Mumbaje, aby fanouškům předvedl jízdu ve voze formule 1. Skot se několikrát prohnal po novém mostě Rajiv Gandhi Setu, přičemž překročil povolenou rychlost.

Coulthard neměl překročit 100 km/h a jelikož mu naměřili 260 km/h, připravil pořadatele o zálohu 20 tis. liber, která byla složena do rukou společnosti Maharashtra State Road Development (MSRDC).

"Respektujeme Davidovu pomoc při zapsání mostu na světovou mapu. Ale překročil povolenou rychlost a my budeme za to muset vybrat pokutu. Nevrátíme pořadatelskou zálohu," řekl představitel MSRDC.

Coulthard reagoval s nadhledem. "Snažil jsem se odhadnout 100 km/h, ale auto nemá tachometr. Celou svojí kariéru jsem jezdil přes 200, takže mě mrzí, jestli jsem limit překročil. Neměl jsem v úmyslu jet rychle, prostě se to stalo," řekl.

Poté divákům, kterých bylo celkem 50 tisíc, předvedl tzv. donuts (otáčení vozu na místě ve smyku), přičemž uvařil motor své formule.

"Přehnal jsem to a přehřál motor. Tahle road show byla trochu krátká. Chtěl jsem divákům, kteří dnes přišli, předvést mnohem více. Ale taková je formule 1. Tyto vozy jsou křehké, byly navržené pro závodní tratě a občas je těžké s nimi jezdit na normálních silnicích," dodal.

Manažer Red Bullu Tony Burrows vysvětlil, že Coulthard protáčel zadní kola vozu příliš dlouho, motor se nestačil chladit a vypověděl službu.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Další článek: Za Todta se před volbou prezidenta FIA postavil také Schumacher