Coulthard opět kritizuje F1: hamburger je za 65 dolarů

David Coulthard opět kritizuje formuli 1. Tentokrát mu vadí vysoké ceny i nabídka programu pro fanoušky.
Coulthard opět kritizuje F1: hamburger je za 65 dolarů

„V DTM zaplatíte vstupné 65 euro a dostanete se docela blízko,“ říká Coulthard pro Motorsport Total. „Za stejné peníze jsem během Grand Prix Monaka dostal sotva hamburger.“

Ani ceny na DTM prý sice nejsou nízké (65 euro je téměř 1800 Kč), ale za tuto sumu toho prý fanoušek dostane poměrně hodně.

Coulthard chce více dodavatelů pneumatik a F1, co jde skutečně s dobou

Coulthard chce více dodavatelů pneumatik a F1, co jde skutečně s dobou

Coulthard přitom nemluví jen o rámcovém programu ale také o dění na trati. „Bylo by pěkné, kdyby to bylo v závodě zase těsnější. Ale já vlastně ani nevím, zda to bylo v době, kdy jsem byl mladý, lepší,“ vzpomíná na přelom 80. a 90. let skotský závodník.

V poslední době se hodně diskutuje také o změně formátu závodního víkendu – ať už jiném času startu závodu nebo zkrácení závodu. Například zmíněné závody DTM trvají maximálně hodinu (od letošního roku jsou opět dva, ten sobotní je ještě kratší).

„Závody by se rozhodně neměly zkracovat. Velké ceny trvají přibližně 90 minut, pokud bychom je zkrátili na 60 minut, tak přijdeme o část jejich kouzla,“ dodává Coulthard.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Todt: Závod od šesti a pozitivnější Ecclestone by byli lepší

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.