Coulthard: Okruh Yas Marina je složený ze dvou odlišných částí

Skot se projel v dějišti GP Abú Zabí.

Klepněte pro větší obrázek

David Coulthard si vyzkoušel nový okruh Yas Marina ještě před tím, než do Abú Zabí zavítá formule 1 ke své poslední Grand Prix letošní sezóny. Podle bývalého skotského pilota je trať náročná a nabízí několik zajímavostí.

"Měl jsem příležitost se na okruhu projet a překvapilo mě, že je trať složená ze dvou částí," uvedl Coulthard. "První polovina, až do deváté zatáčky (na obr. č. 13), je typická nová trať. Na začátku je rychlý úsek od první zatáčky až do vlásenky v zatáčce č. 4 (na obr. č. 7). Tribuna je přímo nad ní a nabízí divákům skvělý výhled."

"Zadní rovinka je dlouhá 1,2 kilometru a měla by jezdcům umožnit vyvézt se za soupeřem a předjet. Na zadní části okruhu se pak cítíte jako na skutečné městské trati, když jedete úsekem, který vás přivede k hotelu a pod něj, prostřednictvím série pravoúhlých levo a pravotočivých zatáček. Následuje konec kola a středně rychlá zatáčka na cílovou rovinku."

"Nájezd do boxů je náročný, stejně tak je náročný výjezd z boxové uličky, vede pod tratí. Díky tomu budou zastávky v boxech pro jezdce opravdu těžké. Zázemí je skvělé, garáže jsou klimatizované, díky čemuž to bude trochu jednodušší."

"Závod se pojede večer, což může zmírnit podmínky, které jsou jinak velmi teplé a vlhké. Skutečnost, že se pojede za stmívání, bude zajímavá z pohledu diváků a televize, ale pro jezdce to podle mě bude naprosto v pohodě. Je tam dostatečné osvětlení a prostě se přejde ze dne do noci, nebude to žádný problém."

Okruh Yas Marina navrhnul Hermann Tilke. Trať je dlouhá 5,5 km a závod je vypsaný na 55 kol. Vozy by v Abú Zabí měly dosahovat maximálních rychlostí kolem 320 km/h.
Další článek: Hamilton: Jako mistr světa jsem změnil, byl to náročný rok

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.