Coulthard: Nedokáži si představit, že by Hamilton opustil F1

To, co mu přináší formule 1, by nikde jinde nenašel.
Lewis Hamilton prozradil během víkendu bahrajnské GP, že zvažoval své setrvání ve formuli 1. David Coulthard se však domnívá, že odchod nemohl pro Hamiltona být reálnou možností.

"Hamilton řekl, že zvažoval svoji budoucnost ve formuli 1, ale jen těžko si lze představit, že by po tak krátké kariéře vážně zvažoval odchod," uvedl Coulthard pro BBC.

"V žádné jiné závodní sérii by nenašel takovou rychlost, vzrušení, technické výzvy a řekněme si to na rovinu, ani takový plat. Pro mě je nemyslitelné, že by mistr světa odešel."

Podle Coultharda nyní Hamilton naplno poznává stinné stránky formule 1. Reakce veřejnosti se mohou měnit ze dne na den.

"Skutečnost je taková, že formule 1 není jen o vítězstvích v Grand Prix a řádech britského impéria od královny. Vždy tu budou náhlé negativní zvraty. Vytlačí vás nahoru a pak vás shodí. A to Hamilton právě teď zjišťuje," pokračoval Coulthard.

Bývalý skotský pilot se domnívá, že Hamilton může vše překonat dobrými výsledky na trati. Nejdříve si samozřejmě ale musí McLaren projít slyšením před Světovou radou tento týden.

"Je tu jen jediný způsob, jak odpovědět kritikům a pomlouvačům - výsledky závodů. Pro vynulování všeho není nic lepšího než vítězství nebo umístění na pódiu. A zdá se, že McLaren jde tímto směrem," dodal Coulthard.
Další článek: Lewis Hamilton přemýšlel o odchodu z formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.