Coulthard: Kimi je lepší než já, ale nevím, zda má na nejlepší

David Coulthard se zamyslel nad kariérou Kimiho Räikkönena a nad tím, zda ho lze zařadit mezi nejlepší jezdce formule 1.
Coulthard: Kimi je lepší než já, ale nevím, zda má na nejlepší

„Je to záhada, protože během jeho kariéry bylo období, které bylo bezbarvé,“ říká Coulthard pro F1 Racing. „Skutečně výjimeční jezdci nemají opravdu špatné dny. Možná mají nehodu, ale kdy něco pokazí nebo zůstanou neviditelní? To se prostě nestává,“ pokračuje Coulthard.

V kariéře Räikkönena ale taková hluchá místa jsou. V určitou dobu u Ferrari byl ve stínu Felipeho Massy a poté po svém návratu ho viditelně porážel Fernando Alonso.

Nejlepším obdobím pro Icemana tak prý bylo období let 2003 až 2005 u McLarenu, kde předvedl několik pozoruhodných úspěchů a jen smůla a technické problémy ho připravily o titul.

Coulthard zažil ještě jednoho Fina – Miku Häkkinena. Jak by ty dva porovnal? „Srovnávat rychlosti je velmi obtížné. Kimi a Mika byli oba neuvěřitelně talentování. Skočili do auta a byli hodně rychlí, aniž by museli něco složitě analyzovat. Oba jsou lepší, rychlejší a nadějnější než já,“ vysvětluje Coultard s tím, že Häkkinen je prý lepší než Räikkönen z pohledu pracovní morálky.

Coulthard si pokládá řečnickou otázku, jak to bude letos u Ferrari a zda Kimi objeví něco nového a vrátí se zpět. To se teprve uvidí, už teď si je ale Skot jistý jeho reakcí. „Je téměř nedotknutelný. Kritizujte ho a pocítíte to velmi rychle.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Alonso: Budeme na to tlačit každý závod

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00