Coulthard: Hlavní podíl na úspěších Red Bullu má Horner | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Coulthard: Hlavní podíl na úspěších Red Bullu má Horner

Christian Horner má podle Davida Coultharda lví podíl na tom, že se Red Bullu ve formuli 1 tolik daří.

Třináctinásobný vítěz závodu formule 1 David Coulthard sdílel svůj názor ohledně toho, kdo má podle něj největší podíl na úspěšném tažení Red Bullu ve formuli 1. 

Nejde přitom pouze o letošní sezonu, jelikož Red Bull patří k nejlepším týmům F1 dlouhodobě a od roku 2010 oslavil šest titulů v rámci Poháru konstruktérů.

Coulthard za klíčového muže Red Bullu označil jeho týmového principála Christiana Hornera, který v čele rakouské stáje stojí od jejího počátku v roce 2005.

„Konstruktéři, inženýři, mechanici a jezdci přicházejí a odcházejí, ale jedinou stálicí je Christian,“ prohlásil Coulthard pro web Formula1.com

„Myslím, že v tom hraje roli i jeho závodnická vášeň. Jako závodník se chtěl dostat na nejvyšší úroveň, ale poznal, že to nepůjde – ať už z důvodu nedostatku talentu či příležitostí,“ pokračoval bývalý skotský závodník, který momentálně působí mj. i jako ambasador značky Red Bull.

„Pak se zaměřil na vedení vlastního týmu, díky kterému se stal podnikatelem v motorsportu, přičemž Red Bull ho znal a už tehdy podporoval. Myslím, že lví podíl na zásluhách (které se týkají úspěchů Red Bullu, pozn. red.) by měl mít rozhodně Christian,“ dodal Coulthard.

Doporučujeme

Články odjinud