Coulthard: Hamilton by měl Kanadu hodit za hlavu, je rychlejší než Rosberg

David Coulthard se domnívá, že by si Lewis neměl dělat těžkou hlavu z výsledku GP Kanady ani z bodové ztráty na Rosberga.
Coulthard: Hamilton by měl Kanadu hodit za hlavu, je rychlejší než Rosberg

Ještě před Velkou cenou Ruska prohlásil Martin Brundle v rozhovoru pro německá média, že v současné době favorizuje na zisk mistrovského titulu Rosberga. Prý podcenil jeho rychlost, která ho společně s analytickými schopnostmi v jeho očích upřednostňuje. Brundle změnil svůj názor pro Velké ceně Monaka.

Fotogalerie: Velká cena Kanady 2014

Fotogalerie: Velká cena Kanady 2014

Lewis Hamilton nyní na Rosberga ztrácí 22 bodů. Pokud by Mercedes pokračoval ve spanilé jízdě z předešlých závodů a Hamilton Rosberga porážel, dohnal by ztrátu za 4 závody. Rosberg také zatím bodoval ve všech závodech, zatímco Hamilton musel dvakrát odstoupit pro technické problémy. Pokud už ale Hamilton měl vůz v pořádku, Rosberga téměř vždy porazil. Jedinou výjimkou bylo Monako, kde se ale důležitá předehra odehrála již v nechvalně známé kvalifikaci.

Coulthard se domnívá, že ztráta 22 bodů není pro Brita dobrá, ale také není důvod propadat panice.

„Samozřejmě to není pro něj dobré, ale jsou tam dvě věci, které ho mohou uklidnit. Tou první jsou dvojité body v posledním závodě. Kromě toho, Rosberg sice je v čele šampionátu ale je férové říci, že lepším jezdcem byl v prvních sedmi závodech Hamilton“, píše Coulthard ve svém sloupku pro BBC.

Další článek: Rusko proti Finsku: Kvjat a Bottas si zahráli hokej

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10