Coulthard: Formule 1 brzy začne, ale bez diváků

David Coulthard očekává začátek odložené letošní sezóny formule 1 v následujících měsících. Minimálně první polovina ročníku se ale podle bývalého pilota pojede před prázdnými tribunami.
Coulthard: Formule 1 brzy začne, ale bez diváků

Kvůli pandemii koronaviru bylo již odloženo nebo zrušeno prvních osm závodů letošní sezóny F1. Ta by nyní měla začít 14. června v kanadském Montrealu. Podle mnohých odborníků by ale reálně mohla sezóna odstartovat až v polovině léta.

Šéf formule 1 Chase Carey věří, že letošní sezóna začne „v určitém momentu během léta“. Když se tak ale stane, pojede se podle Coultharda bez přítomnosti diváků.

Sezóna vrcholící v lednu a dvoudenní závodní víkendy. Týmy jsou otevřené všem možnostem

Sezóna vrcholící v lednu a dvoudenní závodní víkendy. Týmy jsou otevřené všem možnostem

„Skutečně věřím, že sportovní události se vrátí mnohem rychleji než koncerty a další události, na kterých je spousta lidí, brzy se začne znovu závodit. Myslím, že velké ceny se brzy začnou jezdit bez diváků na tribunách,“ řekl Coulthard pro Ziggo Sport.

Podle vítěze 13 velkých cen F1 se bez diváků může odjet i dlouho očekávaná Velká cena Nizozemska, která se do kalendáře F1 vrací na zrekonstruovaném okruhu Zandvoort. Vzhledem k obrovské popularitě pilota Red Bullu Maxe Verstappena byl přitom jeho domácí závod již dlouho dopředu vyprodaný.

„Závody s diváky se pojedou v poslední části sezóny. I když tam nebudou žádní diváci, myslím, že Velká cena Nizozemska bude úspěšná,“ odhaduje bývalý pilot Williamsu, McLarenu a Red Bullu.

„Je škoda, že se kvůli tomu závod nepojede v původním termínu. Všichni netrpělivě čekali na takový závod a doufám, že stanoví jasné datum. Všechno, co se děje, světu připomíná, že bychom měli být opatrní.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Norris se bude muset nechat ostříhat dohola

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10