Coulthard: Ferrari se už nemá na co vymlouvat

David Coulthard se ve svém tradičním sloupku zamýšlí nad čtyřmi velkými týmy: dominancí Red Bullu a Mercedesu na straně jedné a problémů McLarenu a Ferrari na straně druhé.
Coulthard: Ferrari se už nemá na co vymlouvat

David Coulthard nesdílí názor, že za úspěchem Red Bullu stal pouze Adrian Newey.Ten je sice podle Coultharda geniální konstruktér a aerodynamik, ale nikdy vše nestojí na jednom člověku. Klíčem je podle něj dobře fungující tým.

Nyní převzal otěže Mercedes a stejně jako úspěch Red Bullu nebyl zásluhou jednoho génia, není ani úspěch stříbrných šípů zásluhou pouze motoru, ale je to opět dobře fungující tým, který se dobře připravil na nová pravidla a hybridní motory.

Konec konců je to jen pár dní, co Toto Wolff chválil Rosse Brawna, protože to byl právě on, kdo v týmu nastartoval změny.

Mercedes by na závodě rád viděl Rosse Brawna  

Mercedes by na závodě rád viděl Rosse Brawna  

Na straně druhé jsou zde McLaren a Ferrari. Kdysi dominantní týmy se dnes topí v problémech a na začátku roku vyměnily své vůdce. Zatímco McLaren se může vymlouvat na probíhající změny a přechod k motorům Honda, seznam výmluv v Maranellu je už zřejmě u konce. Modernizovali tunel, přišel Allison, mají dva skvělé piloty, stavějí vůz i motor pod jednou střechou.

„Ve zkratce, Ferrari se nemá na co vymlouvat. Je zřejmé, že mají nejlepší pozici na trhu ze všech týmů a zatím se jim nedaří ji využít. Stejně jako McLaren ale budou brzy zpět. Úspěch ve sportu je stejně jako v každé oblasti života cyklický. Když máte dobré lidi, rozumně investujete a držíte směr, dříve nebo později získáte jackpot”, říká na závěr svého článku David Coulthard. 

Další článek: Podle Alonsa může Red Bull v Monaku přerušit dominanci Mercedesu

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10