Coulthard: Ferrari se už nemá na co vymlouvat

David Coulthard se ve svém tradičním sloupku zamýšlí nad čtyřmi velkými týmy: dominancí Red Bullu a Mercedesu na straně jedné a problémů McLarenu a Ferrari na straně druhé.
Coulthard: Ferrari se už nemá na co vymlouvat

David Coulthard nesdílí názor, že za úspěchem Red Bullu stal pouze Adrian Newey.Ten je sice podle Coultharda geniální konstruktér a aerodynamik, ale nikdy vše nestojí na jednom člověku. Klíčem je podle něj dobře fungující tým.

Nyní převzal otěže Mercedes a stejně jako úspěch Red Bullu nebyl zásluhou jednoho génia, není ani úspěch stříbrných šípů zásluhou pouze motoru, ale je to opět dobře fungující tým, který se dobře připravil na nová pravidla a hybridní motory.

Konec konců je to jen pár dní, co Toto Wolff chválil Rosse Brawna, protože to byl právě on, kdo v týmu nastartoval změny.

Mercedes by na závodě rád viděl Rosse Brawna  

Mercedes by na závodě rád viděl Rosse Brawna  

Na straně druhé jsou zde McLaren a Ferrari. Kdysi dominantní týmy se dnes topí v problémech a na začátku roku vyměnily své vůdce. Zatímco McLaren se může vymlouvat na probíhající změny a přechod k motorům Honda, seznam výmluv v Maranellu je už zřejmě u konce. Modernizovali tunel, přišel Allison, mají dva skvělé piloty, stavějí vůz i motor pod jednou střechou.

„Ve zkratce, Ferrari se nemá na co vymlouvat. Je zřejmé, že mají nejlepší pozici na trhu ze všech týmů a zatím se jim nedaří ji využít. Stejně jako McLaren ale budou brzy zpět. Úspěch ve sportu je stejně jako v každé oblasti života cyklický. Když máte dobré lidi, rozumně investujete a držíte směr, dříve nebo později získáte jackpot”, říká na závěr svého článku David Coulthard. 

Další článek: Podle Alonsa může Red Bull v Monaku přerušit dominanci Mercedesu

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00