Coulthard by nechal jezdce Mercedesu závodit mezi sebou alespoň v Abú Dhabí

David Coulthard doporučil Mercedesu, aby nechal své jezdce v posledním závodě volně závodit mezi sebou a to včetně výběru strategií.
Coulthard by nechal jezdce Mercedesu závodit mezi sebou alespoň v Abú Dhabí

Jezdci Mercedesu mezi sebou mohou bojovat. Předjetí soupeře je ale v dnešní formuli 1 velmi těžké a to zvláště, když má stejný vůz.

Mnoho předjetí se proto odehrává přes boxy. U Mercedesu ale do boxů zajíždí obvykle ten, který má lepší pozici. Jeho týmový kolega to pak učiní o kolo později nebo velmi brzy po něm. Jinými slovy: Jezdci Mercedesu nemohou použít strategii proti sobě, což potvrdil i Toto Wolff.

Mercedes nebude měnit svou politiku ohledně strategií

Mercedes nebude měnit svou politiku ohledně strategií

Mercedes už ale získal oba tituly, má i druhé místo pro Rosberga. Coulthard by tak nechal oba jezdce stříbrných šípů alespoň v posledním závodě bojovat mezi sebou.

„Zbývá poslední závod. Nebylo by cool, kdyby Mercedes, který už nemá co ztratit, protože oba šampionáty jsou rozdělené, nechal své jezdce a příslušné inženýry tak a umožnil jim příští víkend v Abú Dhabí jet, jak chtějí?“  

„Jen pro tento jeden závod by se mohl Mercedes pokusit o jiný přístup a o zvýšení zábavnosti finále, které bude jinak, řekněme si to otevřeně, trochu bez zájmu,“ pokračuje Coulthard pro BBC.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Mám velký respekt k Fernandovi a Jensonovi, říká Arai

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00