Coulthard Buttonovi: zůstat s Hondou bylo dobré rozhodnutí

Nesmí si ale dovolit vynechat jedinou sezonu.

David Coulthard vzkázal Jensonu Buttonovi, že dělá dobře, pokud se rozhodl vytrvat s Hondou. Na straně druhé si ale podle Skota nesmí dovolit vynechat sezonu 2009.

Jediné nepotvrzené místo je přitom u Toro Rosso. Jenson Button, který tak přijde o angažmá ve formuli 1, nenajde-li Honda kupce, se ale rozhodl již krátce po oznámení vytrvat a doufat, že vše dobře dopadne. Button má s Hondou platnou smlouvu, navzdory nabídce, že jej Honda uvolní, bude-li Button chtít.

"Pokud Jenson Button věří, že Honda kupce najde, je logickou volbou zůstat. Jensona má tým rád, je respektovaný a populární, Jenson bude dobrou součástí prodejního balíku pro kohokoli, kdo projeví zájem," řekl David Coulthard.

Ten přiznal, že navzdory vyjádření loajality týmu z Brackley, Button musí mít rozhodnuto, kdy nejpozději musí učinit kroky v zájmu udržení kariéry ve formuli 1. Nemůže si totiž dovolit sezonu 2009 vynechat.

"Alain Prost nebo Niki Lauda když se rozhodli vrátit po určité chvíli, bylo to v jiné době a za jiných okolností. Oba již měli navíc tituly," pokračoval Coulthard.

Jenson Button byl před příchodem Lewise Hamiltona považován za největšího britského talenta, avšak vyhrál zatím jen jednu velkou cenu, konkrétně v Maďarsku.

Honda navíc nechce týmu pod novým vlastníkem dodávat motory. Ferrari v pondělí řeklo, že dohoda o dodávce motorů novému týmu je velmi nepravděpodobná.

Další článek: FIA zveřejnila oficiální startovní listinu formule 1 2009

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00