Coulthard: Buttona už nikdo nedožene

Red Bull bude mít v Turecku jednu z posledních šancí.
Jenson Button pokračoval v Monaku ve své letošní vítězné šňůře, kterou dokázal přerušit jen Sebastian Vettel v Číně. Podle Davida Coultharda tak jednou rukou sáhnul po titulu mistra světa.

"Nakonec to může být rozhodující moment sezóny. Nedokáži si představit, že by ho teď někdo dohnal. Pět vítězství v šesti závodech, to je tolik, kolik zvládnul Lewis Hamilton s McLarenem za celou loňskou sezónu," uvedl Coulthard pro Telegraph.

Bývalý skotský pilot je v komplikované situaci. Na jedné straně stále pracuje pro Red Bull a touží po jeho úspěchu, na straně druhé nemůže nedržet palce svému krajanovi a kamarádovi z Brawnu GP.

"Pokud se nový dvojitý difuzor Red Bullu neosvědčí v Istanbulu za čtrnáct dní, pak budu mít o Sebastianovy šance obavy," řekl k Vettelovým letošním nadějím Coulthard.

Jenson Button nepůsobí na Coultharda pozitivně jen svými výkony na trati, ale připisuje si další body i za své vystupování mimo vůz.

"Na Jensonově znovuzrození se mi nejvíce líbí jeho vyspělost, kterou prokazuje v 29 letech. Všechnu tu pozornost zvládá s přehledem, věří si, když je třeba, nebojí se chválit ostatní a je dost skromný na to, aby uznal, že tento úspěch je možný díky lidem, kteří pracují u Brawnu. Není tu to ´já, já, já´, které charakterizovalo kralování Nigela Mansella, například," uvedl.

Ačkoliv se Buttonova cesta za vítězstvím v Monaku mohla zdát snadná, podle Coultharda rozhodně nebyla. Button si musel na začátku víkendu poradit s problémy v nastavení vozu, které mu nevyhovovalo, vydat ze sebe to nejlepší v závěru kvalifikace a následně v závodě podat bezchybný výkon. 

Velká Británie tak nemusí tolik litovat problémů McLarenu, protože ho plně nahradil jiný britský tým s jiným britským jezdcem.

Coulthard zaznamenal tyto změny na oslavě Buttonova vítězství: "Všimnul jsem si, že Anthony Hamilton stojí stranou a potichu to sleduje. Byl to zajímavý kontrast ve srovnání s loňským rokem, kdy byl jeho kluk mistr světa. Teď je to obráceně, ale není pochyb o tom, že se Lewis vrátí. Jaké by to bylo, kdyby si to oba příští rok rozdali jako mistři světa o titul?"
Diskuze (52) Další článek: Jako tým neodvádíme dobrou práci, říká Michael z Williamsu
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10