Coulthard: Buttona už nikdo nedožene

Red Bull bude mít v Turecku jednu z posledních šancí.
Jenson Button pokračoval v Monaku ve své letošní vítězné šňůře, kterou dokázal přerušit jen Sebastian Vettel v Číně. Podle Davida Coultharda tak jednou rukou sáhnul po titulu mistra světa.

"Nakonec to může být rozhodující moment sezóny. Nedokáži si představit, že by ho teď někdo dohnal. Pět vítězství v šesti závodech, to je tolik, kolik zvládnul Lewis Hamilton s McLarenem za celou loňskou sezónu," uvedl Coulthard pro Telegraph.

Bývalý skotský pilot je v komplikované situaci. Na jedné straně stále pracuje pro Red Bull a touží po jeho úspěchu, na straně druhé nemůže nedržet palce svému krajanovi a kamarádovi z Brawnu GP.

"Pokud se nový dvojitý difuzor Red Bullu neosvědčí v Istanbulu za čtrnáct dní, pak budu mít o Sebastianovy šance obavy," řekl k Vettelovým letošním nadějím Coulthard.

Jenson Button nepůsobí na Coultharda pozitivně jen svými výkony na trati, ale připisuje si další body i za své vystupování mimo vůz.

"Na Jensonově znovuzrození se mi nejvíce líbí jeho vyspělost, kterou prokazuje v 29 letech. Všechnu tu pozornost zvládá s přehledem, věří si, když je třeba, nebojí se chválit ostatní a je dost skromný na to, aby uznal, že tento úspěch je možný díky lidem, kteří pracují u Brawnu. Není tu to ´já, já, já´, které charakterizovalo kralování Nigela Mansella, například," uvedl.

Ačkoliv se Buttonova cesta za vítězstvím v Monaku mohla zdát snadná, podle Coultharda rozhodně nebyla. Button si musel na začátku víkendu poradit s problémy v nastavení vozu, které mu nevyhovovalo, vydat ze sebe to nejlepší v závěru kvalifikace a následně v závodě podat bezchybný výkon. 

Velká Británie tak nemusí tolik litovat problémů McLarenu, protože ho plně nahradil jiný britský tým s jiným britským jezdcem.

Coulthard zaznamenal tyto změny na oslavě Buttonova vítězství: "Všimnul jsem si, že Anthony Hamilton stojí stranou a potichu to sleduje. Byl to zajímavý kontrast ve srovnání s loňským rokem, kdy byl jeho kluk mistr světa. Teď je to obráceně, ale není pochyb o tom, že se Lewis vrátí. Jaké by to bylo, kdyby si to oba příští rok rozdali jako mistři světa o titul?"
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:54 | Gasly odstartuje do posledních dvou závodů super formule z 8. a 6. místa. Startovní rošty zde: odkaz
0:37 | Vettel mění šasi.
22:52 | Helmut Marko na dotaz Sky Sports, zda Kvjat zůstane v F1, odpověděl, že se uvidí po tomto závodě.
19:46 | Williams odevzdal pneumatiky pro prvních 40 minut o 3 sekundy později a dostal podmínečně pokutu 10 tisíc euro.
15:46 | Nad Austinem se hodinu a něco před tréninkem zatahuje..

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink Hamilton (1:36.335)
2. trénink Hamilton (1:34.668)
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00