Čou se v prvním domácím závodě dočkal velké podpory | Foto: Getty Images / Lintao Zhang

Foto: Getty Images / Lintao Zhang

Čou se v prvním domácím závodě dočkal velké podpory

Kuan-jü Čou jako první čínský pilot formule 1 nastoupil do domácí Velké ceny Číny. Pilot Sauberu v ní obsadil 14. místo, od fanoušků se ale dočkal ovací a podpory.

Čou ve formuli 1 u týmu Sauber působí třetí sezónu, teprve nyní se ale mohl představit poprvé před domácími fanoušky, jelikož do Číny se kvůli pandemii koronaviru a s tím spojenými omezeními formule 1 vrátila letos poprvé od roku 2019.

Čou se sice po celý závod pohyboval daleko od bodované desítky, přesto po projetí cílem jeho výkon ocenily čínští fanoušci na tribunách. Atmosféru si mohl Čou vychutnat přímo na cílové rovince s třemi nejlepšími piloty, tedy vítězným Maxem Verstappenem, druhým Landem Norrisem a třetím Sergiem Pérezem.

„Roky jsem snil o tom, že budu závodit doma a konečně se mi to povedlo. Nikdy jsem nezažil takové nadšení a lásku od všech na tribuně. Zejména dojezdové kolo v cíli nikdy nezapomenu, když jsem viděl tolik lidí oslavovat a křičet moje jméno, mával jsem na každou tribunu, všude, kde byli fanoušci,“ řekl Čou.

„Ačkoliv jsem k tomu přistupoval jako k normálnímu závodnímu víkendu, emoce nešlo popřít a na konci mě to dostalo, když jsem zastavil v parc fermé a byl jsem prvním čínským pilotem, který závodil ve Velké ceně Číny.“

Samotný závod byl pro Čoua náročný. „Hlavně první stint, kde jsem neměl moc přilnavosti a klouzalo to. Bohužel po startu ze zadních pozic jsme věděli, že dostat se na body bude obtížné, můžeme se ale soustředit na pozitiva, jako byla naše rychlost a velké zlepšení týmu při zastávkách v boxech, které byly většinou bez problémů,“ řekl.

„Na konci jsme se rozhodli pro stint na měkké sadě. Věděli jsme, že bychom byli schopni udržet pozici, kdybychom nestavěli, takže jsme zariskovali přezutí na měkké, abychom viděli, jestli se můžeme zlepšit ještě více. Udělali jsme hodně předjetí, auto bylo dobré a bylo hezké probojovat se polem vpřed. Vzhledem k tlaku o tomto víkendu jsem se svou odvedenou prací spokojen. Celý víkend byl pozitivní, včera odpoledne a dnes to bylo složitější, ale dali jsme do toho všechno.“

Doporučujeme

Články odjinud