Čou Kuan-jü zůstává u Alfy Romeo. Jezdecká sestava týmu se nezmění | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Čou Kuan-jü zůstává u Alfy Romeo. Jezdecká sestava týmu se nezmění

Alfa Romeo potvrdila, že Čou Kuan-jü zůstane u týmu také v příštím roce.

Alfa Romeo slibovala na dnešní dopoledne oznámení. Očekáváme, že do konce roku potvrdí vstup Audi. Dnes je to ale menší záležitost. Čou Kuan-jü prodloužil smlouvu s týmem. Valtteri Bottas má dlouhodobou smlouvu, takže jezdecká sestava švýcarského týmu se nezmění.

Očekávalo se, že čínský mladík u týmu zůstane. Ve své první sezóně zatím získal 6 bodů, zatímco zkušenější Valtteri Bottas už 46. Oba jezdci se však během sezóny potýkali s technickými problémy. Kuan-jü má na kontě pět nedokončených závodů. Když odmyslíme děsivou nehodu v Silverstonu krátce po startu, šlo vždy o technické problémy.

Tým si v průběhu sezóny pochvaloval, že Kuan-jü nedělá chyby a postupně se zlepšuje. Pětkrát už dokázal Bottase porazit v kvalifikaci.

„Jsem šťastný a vděčný týmu Alfa Romeo F1 ORLEN za příležitost být součástí týmu i v další sezóně,“ řekl Čou.

„Dostat se do F1 byl splněný sen a ten pocit, když jsem poprvé startoval v závodě, ve mně zůstane navždy. Tým mě neuvěřitelně podporoval, přijal mě od prvního dne a pomohl mi adaptovat se na nejsložitější sérii v motorsportu.“

„V tomto sportu a s týmem toho chci ještě hodně dosáhnout a tvrdá práce, kterou jsme od začátku roku odvedli, je jen prvním krokem k tomu, abychom se v příští sezoně dostali tam, kam chceme. Stále je co se učit, co rozvíjet, ale jsem si jistý naší prací. Těším se na další kapitolu našeho společného příběhu.“

Čou se také může těšit na domácí grand prix. Šanghaj se po covidu vrací do kalendáře formule 1.

„Na další spolupráci s Čouem se těším,“ řekl Vasseur. „Od prvního dne v týmu, tedy od loňského testu v Abú Dhabí, na mě zapůsobil svým přístupem k práci, což je vždy velmi pozitivní vlastnost.“

„Věděli jsme, že je rychlý, ale způsob, jakým se v tak krátké době adaptoval na F1, byl jedním z nejlepších překvapení naší sezóny. Je to velmi milý člověk, všem v týmu se líbí jeho osobnost i přístup.“

„Měl pokoru klást otázky a učit se, a to jak od inženýrů, tak od Valtteriho, a inteligenci aplikovat všechny získané informace, aby se zlepšoval závod od závodu. Z těchto zkušeností bude moci čerpat i v příští sezóně a jsem si jistý, že udělá další krok vpřed, protože náš tým se bude dále rozvíjet.“

Doporučujeme

Články odjinud