Čou Kuan-jü označil letošní boje ve středu pole za „šílené“

Pilot Alfy Romeo Čou Kuan-jü tvrdí, že kvůli minimálním výkonnostním rozdílům ve středu startovního pole, může být každá menší chyba velmi drahá.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Čou Kuan-jü označil letošní boje ve středu pole za „šílené“ | Foto: Getty Images / Mark Thompson

První dva závody letošní sezony v Bahrajnu a v Saúdské Arábii sice ukázaly velkou dominanci týmu Red Bull, ale na druhou stranu přinesly velmi vyrovnané souboje ve středu startovního pole.

Projevilo se to především v obou dosavadních kvalifikacích. Své o tom ví i závodník Alfy Romeo Čou Kuan-jü, který v Saúdské Arábii ztratil ve druhé části kvalifikace na osmé místo necelou desetinu a přesto se musel spokojit až se 12. pozicí.

„Reálně nyní bojujeme o pozice mezi devátým až 13. či 14. místem. Tato sezona je v tomto ohledu šílená, ale v dobrém slova smyslu,“ citoval čínského pilota web RacingNews365.com.

„Stát se může cokoliv. Stačí jedna malá chyba a místo bojů o body se můžete trápit někde vzadu.“

Čou Kuan-jü nicméně věří, že nyní bude díky vylepšením vozu, které pro nadcházející závod v Melbourne jeho tým chystá, konkurenceschopnější.

„Doufáme, že novinky přinesou posun dopředu, ale záleží i na ostatních týmech. Obecně platí, že vám každý upgrade přinese více přítlaku. Simulace a realita se vždy budou rozcházet, ale vždy je příjemné zkusit něco nadějnějšího,“ uvedl rodák ze Šanghaje.

Další článek: Aston Martin všechny svou rychlostí překvapil, uznává sportovní ředitel týmu Alpine

Témata článku: ,