Cosworth nepochybuje o připravenosti nových týmů

Dodavatel motorů je s nimi v úzkém kontaktu.
Britský výrobce motorů Cosworth bude kromě Williamsu dodávat své jednotky všem čtyřem novým týmům roku 2010. Se všemi proto úzce spolupracuje a troufá si tvrdit, že USF1, Campos Meta, Manor GP a Lotus postupují v přípravách tak, aby se příští rok postavily na startovní rošt prvního závodu.

"Víme, co tyto týmy dělají po technické i finanční stránce a zapůsobilo to na nás," řekl ředitel Cosworthu Mark Gallagher pro Autosport. "Dělají vše, co lze od týmů v této fázi očekávat a nemáme důvod pochybovat o tom, že budou připravené."

"Všichni pracovali tvrdě, aby splnili své závazky vůči Cosworthu a po technické stránce se chovají přesně podle očekávání. Kladou ty správné otázky a na straně technických vazeb s námi odvádějí dobrou práci."

Nejvíce pochybností panuje ohledně týmu USF1, ale podle Gallaghera jsou všechny čtyři týmy seriózní a se vstupem do formule 1 to myslí vážně. Hodnocení vychází z práce, kterou stáje odvedly.

"Pravděpodobně jsme na tom lépe než kdokoliv jiný, co se možností hodnotit pokrok týmů týče," uvedl Gallagher. "Pravidelně s nimi komunikujeme a vidíme, jak v posledních měsících pokročily."

"Poslední dobou bylo o nových týmech řečeno hodně nesmyslů. Nic z toho, co jsme viděli, nám nedává důvod pochybovat. Jsme velmi rádi, že spolupracujeme s týmy, které mají příležitost způsobit v příštím roce jedno nebo dvě překvapení."
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1magu s ohlédnutím za sezónou 2009

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna