Costa: Po odchodu z Ferrari jsem se rychle dohodl s Brawnem

Bývalý technický ředitel Ferrari Aldo Costa prozradil, že dlouho neváhal, když dostal nabídku na přestup do týmu Mercedes GP.
Costa: Po odchodu z Ferrari jsem se rychle dohodl s Brawnem

Costa se s šéfem Mercedesu GP Rossem Brawnem zná ze společného působení z Maranella, takže jednání o novém angažmá v Brackley byla velmi rychlá.

"Jakmile jsem skončil u Ferrari na začátku července, promluvil jsem si s Brawnem a Bobem Bellem. Stačilo pár slov s Rossem, abychom zjistili, že jsme pořád naladěni na stejnou vlnovou délku," uvedl Costa pro Gazzettu dello Sport.

"Když jsem opustil Ferrari, týdny jsem nechtěl na nic myslet, jen jsem se staral o osobní záležitosti. Ano, uvažoval jsem o tom, že budu dělat něco mimo motorsport. Ale vtáhla mě zpět možnost vrátit se s týmem jako je Mercedes."

Costa bude u Mercedesu zastávat podobnou roli jako u Ferrari, když byl jeho technickým šéfem právě Brawn. "Budu šéfinženýr, povedu tým, který vyvíjí vůz," vysvětloval. "Také se budu věnovat mladým technikům. Je to čistě designérská práce, na okruhy jezdit nebudu. Je to tak trochu jak jsem byl zvyklý u Ferrari, než jsem se stal technickým ředitelem."

Kromě Brawna zná Costa u Mercedesu samozřejmě také Michaela Schumachera, na jehož vítězných ferrari pracoval. "S Schumacherem jsem ještě nemluvil, ale brzy budu," uvedl. "Nikdo není tak dobrý jako on v interpretaci chování vozu a jeho vývoji. Bude klíčový, věřím mu také jako jezdci."

Costa odešel z Ferrari v dobrém a na maranellskou stáj není za svůj vyhazov naštvaný. "Myšlenka, že jako skupina bývalých lidí Ferrari budeme bojovat proti Ferrari, mě vzrušuje, i když na druhé straně budeme přáteli, ne nepřáteli," dodal.

Diskuze (37) Další článek: Okruh v Indii bude dokončen včas, ujišťuje Tilke
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00