Costa musel Ferrari opustit také proto, že s týmem špatně vycházel

Šéf Ferrari Stefano Domenicali řekl, že výměna technického ředitele Alda Costy byla promyšleným krokem, který měl několik důvodů.
Costa musel Ferrari opustit také proto, že s týmem špatně vycházel

Aldo Costa musel opustit roli technického ředitele Scuderie letos květnu, nedávno pak oznámil, že bude pracovat pro Mercedes GP. Z Maranella byl propuštěn kvůli špatnému vstupu týmu do sezóny.

Domenicali uvedl v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport, že šlo o uvážený krok, nikoliv o emotivní reakci na špatné výsledky. "Chápu, že by to tak mohlo vypadat, ale nebylo to tak. Costa dal Ferrari hodně, byl klíčovým člověkem v úspěšných letech," řekl.

"Nikdy jsem ho nepovažoval za obětního beránka, ale je pravda, že zodpovědnost za projekt vozu nakonec nese technický ředitel. Byly tu interní důvody. Pokud hráči nevycházejí s manažerem, je těžké vyměnit 11 hráčů. Navíc na jaře začíná práce na designu vozu pro další rok. Proto jsme se tak v tu dobu rozhodli, mysleli jsme na budoucnost."

Zatímco Sam Michael, jehož potkal podobný osud, opouštěl Williams postupně a předával svoji práci ostatním, Costa byl odejit okamžitě. Domenicali se nedomnívá, že by jemu samotnému hrozilo něco podobného, protože má podporu vedení Ferrari včetně prezidenta Lucy di Montezemola.

Ferrari je ale tři roky bez titulu a tlak sílí. Domenicali už dřív řekl, že letošní rok byl poslední slabou sezónou maranellské stáje. Že jde tým správným směrem, dokazuje tím, že Alonso podepsal dlouhodobou smlouvu až do roku 2016.

Felipe Massa ale tak dlouho v Maranellu zřejmě nevydrží a Scuderia bude muset řešit otázku jeho nástupce. Mezi jezdci si může vybírat a na otázku, zda by vedle Alonsa mohl případně jezdit třeba Sebastian Vettel, kdyby se nabídla taková možnost, Domenicali odpověděl: "Myslím, že ano, mohl by s ním žít. Fernandova síla je v tom, že se nikoho nebojí. Takové sebevědomí přichází s vyspělostí."

Další článek: Barrichello: Nový technický tým Williamsu se snaží, ale je na začátku