Correa je v kritickém stavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku

Druhý účastník fatální nehody z víkendu formule 2 ve Spa Juan Manuel Correa je v kritickém stavu. Jeho stav se v posledních hodinách zhoršil.
Correa je v kritickém stavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku

Rodina amerického pilota vydala prohlášení. Correův stav se zhoršil. Je „kritický, ale stabilní“.

Correa byl transportován začátkem týdne z Lutychu do Londýna. V pátek večer byl u něj diagnostikován ARDS (syndrom akutní dechové tísně). Jedná se o postižení plic, které je výsledkem nepřiměřené zánětlivé reakce v plicní tkáni [zdroj]. Correa byl kvůli tomu uveden do umělého spánku.

„Po příletu do Londýna byl diagnostikován syndrom akutní respirační tísně,“ uvedla rodina. Podle ní je podobná komplikace při nehodách s těžkým nárazem běžná.

Rodina také vyjádřila upřímnou soustrast příbuzným Anthoina Huberta.

Byl to právě Correův vůz, který ve Spa narazil v plné rychlosti do vozu Anthoina Huberta. Francouz na následky nehody zemřel.

Correův vůz skončil po nehodě převrácený, ale největší problém představovala těžce poškozená přední část vozu. Už po nehodě bylo zřejmé, že Correa musel utrpět minimálně zranění dolních končetin, což se také potvrdilo. První oficiální informace hovořily o zlomených nohou a mírně poraněné páteři.

Correa závodí za český tým Charouz. V Monze tým jezdí s jediným vozem. Callum Ilott získal pole position.

Další článek: Ferrari do konce sezóny své problémy nevyřeší. Ručník do ringu ale nehází

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.