Correa je v kritickém stavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku

Druhý účastník fatální nehody z víkendu formule 2 ve Spa Juan Manuel Correa je v kritickém stavu. Jeho stav se v posledních hodinách zhoršil.
Correa je v kritickém stavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku

Rodina amerického pilota vydala prohlášení. Correův stav se zhoršil. Je „kritický, ale stabilní“.

Correa byl transportován začátkem týdne z Lutychu do Londýna. V pátek večer byl u něj diagnostikován ARDS (syndrom akutní dechové tísně). Jedná se o postižení plic, které je výsledkem nepřiměřené zánětlivé reakce v plicní tkáni [zdroj]. Correa byl kvůli tomu uveden do umělého spánku.

„Po příletu do Londýna byl diagnostikován syndrom akutní respirační tísně,“ uvedla rodina. Podle ní je podobná komplikace při nehodách s těžkým nárazem běžná.

Rodina také vyjádřila upřímnou soustrast příbuzným Anthoina Huberta.

Byl to právě Correův vůz, který ve Spa narazil v plné rychlosti do vozu Anthoina Huberta. Francouz na následky nehody zemřel.

Correův vůz skončil po nehodě převrácený, ale největší problém představovala těžce poškozená přední část vozu. Už po nehodě bylo zřejmé, že Correa musel utrpět minimálně zranění dolních končetin, což se také potvrdilo. První oficiální informace hovořily o zlomených nohou a mírně poraněné páteři.

Correa závodí za český tým Charouz. V Monze tým jezdí s jediným vozem. Callum Ilott získal pole position.

Další článek: Ferrari do konce sezóny své problémy nevyřeší. Ručník do ringu ale nehází

11:25 | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.
18. září | Podle Wurze by se mělo znovu promyslet, co bude, ve které zatáčce. Asfaltové únikové zóny jsou podle něj dobré při brzdění z vysoké rychlosti, ale v 80 % je lepší štěrk apod. Řekl to pro Autosport.
18. září | Podle Binotta přiveze Ferrari do Singapuru několik menších dílů.
17. září | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10