Correa je v kritickém stavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku

Druhý účastník fatální nehody z víkendu formule 2 ve Spa Juan Manuel Correa je v kritickém stavu. Jeho stav se v posledních hodinách zhoršil.
Correa je v kritickém stavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku

Rodina amerického pilota vydala prohlášení. Correův stav se zhoršil. Je „kritický, ale stabilní“.

Correa byl transportován začátkem týdne z Lutychu do Londýna. V pátek večer byl u něj diagnostikován ARDS (syndrom akutní dechové tísně). Jedná se o postižení plic, které je výsledkem nepřiměřené zánětlivé reakce v plicní tkáni [zdroj]. Correa byl kvůli tomu uveden do umělého spánku.

„Po příletu do Londýna byl diagnostikován syndrom akutní respirační tísně,“ uvedla rodina. Podle ní je podobná komplikace při nehodách s těžkým nárazem běžná.

Rodina také vyjádřila upřímnou soustrast příbuzným Anthoina Huberta.

Byl to právě Correův vůz, který ve Spa narazil v plné rychlosti do vozu Anthoina Huberta. Francouz na následky nehody zemřel.

Correův vůz skončil po nehodě převrácený, ale největší problém představovala těžce poškozená přední část vozu. Už po nehodě bylo zřejmé, že Correa musel utrpět minimálně zranění dolních končetin, což se také potvrdilo. První oficiální informace hovořily o zlomených nohou a mírně poraněné páteři.

Correa závodí za český tým Charouz. V Monze tým jezdí s jediným vozem. Callum Ilott získal pole position.

Váš názor Další článek: Ferrari do konce sezóny své problémy nevyřeší. Ručník do ringu ale nehází