Conway: Nejsem bez šance na sedačku u Mercedesu GP

Příležitost ukázat se dostane v testech.
Tým Mercedes Grand Prix se rozhodl dát příležitost během nadcházejících testů Miku Conwayovi. Britský jezdec by se měl za volantem mistrovského vozu střídat tři dny s Marcusem Ericssonem a je přesvědčený, že může získat místo týmového kolegy Nica Rosberga.

"Pracuji na svých plánech pro Indycar, abych v této sérii zůstal v příští sezóně, ale tohle určitě všechno nabouralo," řekl Conway pro Kent News.

"Ve svých plánech budu pokračovat, ale uvidíme, jak to půjde v testech, a z toho vyjdeme. Bylo by úžasné získat druhou sedačku, ale čeká mě dlouhá cesta."

Conway působil dva roky jako testovací jezdec týmu Honda, ale poté nabyl dojmu, že dveře do formule 1 má už zavřené.

"Byl jsem šokován, když mi tým oznámil, že mě nechá testovat v mistrovském voze," přiznal. "Je snem každého jezdce řídit vůz formule 1, který vyhrál šampionát. Je skvělé, že na mě tým nezapomněl po té práci, kterou jsem pro něj odvedl v minulosti."

Neoficiálních kandidátů na volné místo po Jensonu Buttonovi je několik. Mezi ty hlavní by měli patřit Nick Heidfeld a Kimi Räikkönen, v případě odchodu Renaultu z formule 1 také Robert Kubica.

Testy v Jerezu začínají v úterý 1. prosince.
Další článek: Sauber-Ferrari C29 bude závodit, věří Peter Sauber

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00