Conway: Nejsem bez šance na sedačku u Mercedesu GP

Příležitost ukázat se dostane v testech.
Tým Mercedes Grand Prix se rozhodl dát příležitost během nadcházejících testů Miku Conwayovi. Britský jezdec by se měl za volantem mistrovského vozu střídat tři dny s Marcusem Ericssonem a je přesvědčený, že může získat místo týmového kolegy Nica Rosberga.

"Pracuji na svých plánech pro Indycar, abych v této sérii zůstal v příští sezóně, ale tohle určitě všechno nabouralo," řekl Conway pro Kent News.

"Ve svých plánech budu pokračovat, ale uvidíme, jak to půjde v testech, a z toho vyjdeme. Bylo by úžasné získat druhou sedačku, ale čeká mě dlouhá cesta."

Conway působil dva roky jako testovací jezdec týmu Honda, ale poté nabyl dojmu, že dveře do formule 1 má už zavřené.

"Byl jsem šokován, když mi tým oznámil, že mě nechá testovat v mistrovském voze," přiznal. "Je snem každého jezdce řídit vůz formule 1, který vyhrál šampionát. Je skvělé, že na mě tým nezapomněl po té práci, kterou jsem pro něj odvedl v minulosti."

Neoficiálních kandidátů na volné místo po Jensonu Buttonovi je několik. Mezi ty hlavní by měli patřit Nick Heidfeld a Kimi Räikkönen, v případě odchodu Renaultu z formule 1 také Robert Kubica.

Testy v Jerezu začínají v úterý 1. prosince.
Další článek: Sauber-Ferrari C29 bude závodit, věří Peter Sauber

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.