Colapinto odvede u týmu Alpine dobrou práci, věří Vowles | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Colapinto odvede u týmu Alpine dobrou práci, věří Vowles

Šéf Williamsu James Vowles je přesvědčen, že „jeho“ pilot Franco Colapinto bude u Alpine úspěšný.

Přestože Franca Colapinta již tuto neděli čeká závodní premiéra v barvách týmu Alpine, i nadále zůstává propojen s Williamsem, pro který vloni odjel devět velkých cen poté, co ve voze britské stáje nahradil Logana Sargeanta.

Přestože nebyla pokračující smluvní provázanost Colapinta s Williamsem do detailu upřesněna, při odchodu Agentince do stáje Alpine bylo naznačeno, že jde de facto o určitou formu „hostování“. 

„Franco je i nadále mým jezdcem, který se po angažmá u Alpine po určité době vrátí do Williamsu,“ nechal se slyšet šéf Williamsu James Vowles, když Colapinto přecházel k francouzské konkurenci.

Colapinto sice původně působil u Alpine v roli rezervního pilota, ale prakticky od začátku se spekulovalo o tom, že se brzy může dočkat povýšení do role závodního jezdce.

A tato chvíle nastává právě nyní, když Colapinto od týmu dostal šanci v pěti závodech na to, aby přesvědčil o svých kvalitách.

Jeho „v tuto chvíli bývalý“ šéf Vowles nicméně věří, že se s nastalou výzvou dokáže Argentinec popasovat.

„Jsem hrdý na to, že byl součástí naší akademie a že máme podíl na tom, že je dnes na startovním roštu. Ostatně jak jste viděli, (vloni, pozn. red.) se u nás velmi rychle dostal do tempa,“ uvedl Vowles v rozhovoru pro Motorsport.com.

„Vím, že je nesmírně rychlý, takže si myslím, že bez ohledu na to, jakou porci závodů si
(s Alpine) stanovili, odvede v tomto období dobrou práci,“ dodal britský inženýr.

Doporučujeme

Články odjinud