Codemasters odhalují podrobnosti o své plánované hře

Na PC se formule nakonec dostanou až příští rok.

Známý britský herní vývojář, společnost Codemasters, magazínu Autosport odhalil podrobnosti ohledně své plánované videohry Formula One 2009.

Zatím poslední hra z prostředí formule 1 byla vydána v roce 2006 společností Sony. Dostala se však pouze k omezenému okruhu hráčů, neboť byla vydána pouze pro konzole Playstation 2, Playstation Portable a Playstation 3.

Codemasters chtějí svůj produkt rozšířit na co největší množství herních platforem - na podzim tohoto roku se dočkají majitelé Nintenda Wii a Sony PSP. Až o rok později se hra (tentokrát s názvem F1 2010, avšak s vyspělejší grafikou a rozšířenější možností hry více hráčů) dostane i na Xbox 360, Playstation 3 a také na PC. Lidé, kteří zůstávají věrní počítačům, tak budou mít poprvé od titulu F1 Challenge 99-02 (vydaného již v roce 2003 společností EA Sports) možnost vyzkoušet si oficiálně licencovanou hru z prostředí královny motorsportu.

Hra bude obsahovat aktuální soupisky týmů, jezdců i okruhů - nebude tak chybět například noční Grand Prix Singapuru.

Codemasters slibují, že se pokouší vytvořit správný mix simulace a arkádového ježdění. Chtějí toho docílit velkým rozsahem v nastavení herních obtížností.

Pokud si počítačoví závodníci v současnosti přejí zajezdit na virtuálních okruzích s aktuálními reáliemi, musí vzít zavděk online komunitám závodních her, pro něž jsou vyráběny speciální mody (jako tomu je např. u závodního simulátoru rFactor, který je však kvůli své komplexnosti a úrovní simulace zaměřen spíše na "hardcore" hráče).

Společnost Codemasters, založená v roce 1985, má poměrně bohaté zkušenosti se závodními hrami, z nichž nejznámější je patrně série Colin McRae Rally a TOCA.

Jelikož je ověnčena oficiální licencí, je F1 2009 podporována množstvím lidí přímo z formule 1, mezi nimiž nechybí Bernie Ecclestone. Nové hře je nakloněn například i dosavadní vedoucí muž šampionátu, Jenson Button.

Další článek: Force India nastoupí v Bahrajnu s novým difuzorem