Co stálo za odchodem Parra z Williamsu? Tým nechává prostor spekulacím

Adam Parr se měl stát nástupcem Franka Williamse, ale jeho tým náhle opustil. O důvodech se jen spekuluje, nikdo nechce přinést konkrétní odpověď.
Co stálo za odchodem Parra z Williamsu? Tým nechává prostor spekulacím

Williams oznámil odchod svého ředitele Adama Parra 26. března, i když pár týdnů předtím v něm Frank Williams viděl svého nástupce v čele legendární stáje.

"Byl to velký šok," řekl o Parrovi Williams pro Autosport. "Adam pro nás odvedl fantastickou práci a bude nám scházet. Nevím, kam míří, ale nemyslím, že by to byl jiný tým formule 1."

Williams tedy tvrdí, že odchod svého chráněnce Parra nečekal. A co na to říkají zákulisní zprávy? Parrův krok byl skutečným překvapením pro všechny. Očekávalo se totiž, že bude chtít alespoň počkat na letošní výsledky loňské reorganizace stáje, která podle všeho má pozitivní dopady.

Nejpravděpodobnější proto je, že Parr padl za oběť mocenským hrám kolem budoucnosti formule 1 a nové Concordské dohody. V současnosti probíhají jednání, která určí, kdo a za jakých podmínek, včetně těch finančních, bude v příštích letech soutěžit ve formuli 1. Parr nepadl Ecclestonovi do oka a je možné, že šéf formule 1 využil jednání o Concordské dohodě, aby se ho zbavil. Ostatně Ecclestone v minulosti otevřeně řekl, že Parra nepovažuje za toho správného člověka pro vedení Williamsu.

Ecclestone však nemusel vyvinout tlak na Parrův odchod přímo, možná ho jen obcházel při jednání a domlouval se přímo s Frankem Williamsem. A výsledkem možná byly podmínky, se kterými Parr nesouhlasil. Co přesně se stalo, se v dohledné době asi nedozvíme, ale v paddocku se má za to, že Parrův náhlý odchod souvisí přímo či nepřímo s Ecclestonem a novou Concordskou dohodou.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Heikkim Kovalainenovi

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00