Co se kde šustlo za posledních pár dní

Týmový šéf Alonso, překvapený Rosberg, těhotný Lauda a drsný Paul Tracy.
Máme tu pro vás pár drobků pro pobavení. Upozornění: Seriózomilové ať okamžitě zavřou toto okno. 

Klepněte pro větší obrázekFernando Alonso se na dovolené novinářům přiznal, že i po čtyřech letech vztahu se zpěvačkou Raquel del Rosario u nich doma vaří výhradně on. Ostatně už dřív se zmínil, že jeho partnerka se „o tyhle věci moc nezajímá…“ Oblíbenou paellu si tak musí ukuchtit sám.
Podle španělského deníku Marca teď pilot Renaultu přemýšlí i o tom, že si založí vlastní cyklistickou stáj. Zaměstnat by v ní nechtěl nikoho menšího než Alberta Contadora, vítěze Tour de France z roku 2007. 

Nicole Scherzinger věří, že svého přítele Lewise Hamiltona už nikdy neopustí. „Jsem na něj hrdá. Podporuji sice i Jensona Buttona, ale Lewis je mistr světa – na to by lidé neměli zapomínat,“ řekla zpěvačka skupiny Pussycat Dolls. 

Nico Rosberg oslavil před Velkou cenou Německa na Ibize své 24. narozeniny. Původně se těšil na večeři při svíčkách s přítelkyní Vivian, ale ta pro něj připravila překvapení. Na zmíněnou oslavu pozvala dalších čtrnáct přátel a z romantiky nebylo nic. „Ale byla to skvělá párty,“ podotkl Rosberg. 

• Robert Kubica, Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Timo Glock, Felipe Massa a Nelson Piquet se ve středu sešli v italském městě Brescia, aby si zazávodili na motokárách. Výsledek klání není znám, Nelson Piquet si ale na Twitteru poznamenal: „Ta motokára mě zmohla víc, než když řídím formuli 1.“ 

Niki Lauda bude mít dvojčata. Šedesátiletý bývalý pilot formule 1 se vloni oženil s o třicet let mladší Birgit Wetzinger. Lauda, který je po dvou transplantacích ledviny, už má tři dospělé syny Mathiase, Lucase a nemanželského Christopha. Těm teď přibudou bratr a sestra. 

• Bývalý soupeř Sébastiena Bourdaise z Champ Car Paul Tracy se do čerstvě nezaměstnaného Francouze nevybíravě opřel na svém blogu. „Ten kluk fňukal dokonce i tehdy, když měl nejlepší auto a všechno vyhrával. Dovedu si představit, jak moc musel být posledních 18 měsíců nesnesitelný,“ napsal Tracy. „Je to rychlý jezdec, ale jeho chování nemotivuje tým k tomu, aby mu pomáhal z problémů.“ Závěrem Tracy dodal, že by ho dost naštvalo, kdyby se teď chtěl Bourdais vrátit zpátky do Spojených států.
Další článek: Webbera čeká další operace

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.