Co Pérezovi podkoplo nohy? Prý vlastní arogance

Jo Ramírez, který patří k ústředním postavám nejúspěšnější éry stáje McLaren, je zklamán přístupem svého krajana. Další příležitost u top týmu prý už Pérez nejspíš nezíská.
Co Pérezovi podkoplo nohy? Prý vlastní arogance

Joaquín Ramírez, v paddocku známý jako Jo Ramírez, je stále velice respektovanou postavou. Aby také ne, ve formuli 1 v řadě týmů působil po čtyři desetiletí. Byl také součástí veleúspěšné vítězné série McLarenu na přelomu osmdesátých a devadesátých let a podílel se na obou titulech Miky Häkkinena. A byl to také on, kdo po odchodu Hamiltona k Mercedesu doporučil Martinu Whitmarshovi svého talentovaného krajana Sergia Péreze. 

Pérez tak v rané části své kariéry pilota formule 1 získal sedačku u špičkového týmu, byť letošní výsledky stáje z Wokingu rozhodně neodpovídají ambicím. Po jediné sezoně však o své angažmá přijde. Nahradí ho dánský rychlík Kevin Magnussen. Jo Ramírez tvrdí, že Checo Pérez si za vyhazov od McLarenu může do jisté míry sám. A co je horší, další podobná příležitost už pravděpodobně nepřijde.

"McLaren sháněl jezdce, který bude lepší než Jenson Button. Nehledali někoho, kdo mu bude vyrovnaný. Checo však v této zkoušce až na několik případů nedokázal obstát. Když ale pomineme jezdecké schopnosti, existují také další vlastnosti, které jsou pro pilota formule 1 klíčové. Sergio je inteligentní a určitě pochopí, proč přišel o své místo. 

Až tohle bude číst, asi se mu to nebude líbit. Pravda totiž nebývá vždy příjemná. Dostal ohromnou příležitost. Takovou šanci může člověk dostat jednou za život. Jeho problémem však bylo, že nikdy nedokázal do týmu zapadnout. Příliš rychle mu vlezlo do hlavy, že je pilot formule 1. Stále si stěžoval na britský tisk, ale nezapomínejme, že stejná média také přinášela zprávy typu - Checo, dobrý jezdec, proč jen musí být tak arogantní?

Za poslední tři roky strávené ve formuli 1 po jezdecké stránce hodně vyrostl. Bohužel se stejným tempem nedokázal vyvíjet po lidské stránce. V dnešní době piloti ve formuli 1 začínají ve velmi nízkém věku. Často nemohou tušit, jak se mají chovat, jaký mají zvolit přístup. Proto mají manažery, kteří jim v tomhle pomáhají a vedou je na správnou cestu. Sergio to chtěl zkusit sám, ale selhal.

Jsem si jist, že ho v příštím roce ve formuli 1 uvidíme. Pochybuji ale, že ještě někdy pojede za přední tým, přestože moc doufám, že dokáže opak a já se budu muset za svá slova stydět.  Musí se soustředit na svou profesi, věnovat se jí s vášní a bez opojení penězi," prozradil Ramírez mexickému deníku Cancha.

Třiasedmdesátiletý Ramírez se v prostředí formule 1 pohybuje od začátku šedesátých let. Do Evropy odešel se svým blízkým přítelem Ricardem Rodríguezem. Se svými zaměstnavateli slavil celkem 116 vítězství, deset jezdeckých titulů a sedm výher v Poháru konstruktérů.

Další článek: Magnussen bude mega rychlý, předpovídá Hamilton