Co o víkendu sledovat? The Race pořádá další esportový souboj hvězd

Je tady víkend a s ním další nálož virtuálních závodů za účasti hvězd reálných okruhů i simracingu. Webový magazín The Race dnes pořádá již třetí pokračování eventu All-Star esports Battle a při pohledu do startovní listiny je jasné, že se máme na co těšit.
Co o víkendu sledovat? The Race pořádá další esportový souboj hvězd

Závodní okruhy kvůli epidemii koronaviru stále zejí prázdnotou, díky čemuž se stále více pilotů začíná objevovat v závodech na okruzích virtuálních.

Webový magazín The Race dnes již třetím týdnem v řadě pořádá event All-Star esports Battle, kde se závodí na platformě rFactor 2.

Znovu se můžeme těšit na vyřazovací formát, v rámci kterého se bude v několika jízdách bojovat o postup do finálového závodu.

Virtuální GP Austrálie vyhrál Bereznay, série bude pokračovat v Bahrajnu

Virtuální GP Austrálie vyhrál Bereznay, série bude pokračovat v Bahrajnu

Startovní listina dnešního eventu opět nabízí mix reálných závodníků a simracerů. Účast přislíbila celá řada hvězd motorsportu, mezi které patří třeba Nick Cassidy (úřadující šampion série Super Formula), Jonny Adam (tovární pilot Aston Martin Racing), Maximilian Günther (pilot BMW ve formuli E), Daniel Juncadella (bývalý pilot DTM), Nicki Thiim (mistr světa WEC ve třídě LMGTE - PRO), Stoffel Vandoorne (pilot Mercedesu ve formuli E a bývalý jezdec F1), Nyck de Vries (pilot Mercedesu ve formuli E a stáje Racing Team Nederland ve WEC, šampion F2), Colton Herta (historicky nejmladší vítěz závodu IndyCar), Bruno Spengler (tovární pilot BMW) či Sebastian Montoya, syn slavného Juana Pabla.

Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů

Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů

Do virtuálního závodění pod záštitou The Race by se dnes měly pustit i legendy. Ve startovní listině figurují jména jako David BrabhamHélio CastronevesEmerson FittipaldiJuan Pablo MontoyaDario FranchittiEmanuele PirroTony KanaanAndy Priaulx nebo Johnny Herbert. Bývalý pilot F1 se minulou neděli zúčastnil i oficiální virtuální GP Bahrajnu.

Kompletní startovní listinu si můžete prohlédnotu zde:

Již třetí The Race All-Star esports Battle​ budete moci sledovat živě od 17:00 prostřednictvím níže přiloženého streamu na YouTube.

Virtuální MotoGP

V aktuální nelichotivé situaci se do virtuálního světa přenesou i závody mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP.

Na italském okruhu v Mugellu se v neděli pojede virtuální závod na 6 kol, kterého se zúčastní i reální jezdci mistrovství světa. Ve startovní listině figurují bratři Marquezové, Maverick Viñales, Aleix Espargaro nebo Fabio Quartararo.

V neděli 29. března se pojede první virtuální závod MotoGP

V neděli 29. března se pojede první virtuální závod MotoGP

Virtuální závod bude v neděli od 15:00 živě vysílat Nova Sport 1 a z pozice experta ho bude spolu s Michalem Petrgálem komentovat bývalý jezdec mistrovství světa superbiků Ondřej Ježek.

Foto: Getty Images / Miles Willis

Další článek: Grosjean nechce vidět první sérii Drive to Survive. Kvůli vzpomínkám

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen