Co kdyby. Ocon na simulátoru trénuje okruh v Portimau

O portugalském okruhu v Portimau se uvažuje jako o dodatečném místě konání grand prix v koronavirem ovlivněné sezóně 2020. Na tuto eventualitu se připravuje Esteban Ocon, který se trať Autodromo do Algarve, jak zní oficiální název okruhu, začal učit doma na simulátoru.
Co kdyby. Ocon na simulátoru trénuje okruh v Portimau

V seznamu možných dějišť velkých cen pro letošní rok figuruje Portimao po boku italských okruhů Mugello a Imola. Konání závodu na portugalské půdě by se líbilo Estebanu Oconovi.

„Je to fantastické. Jsem velmi šťastný, protože právě takové ‚oldschoolové‘ okruhy miluji. Něco jako Mugello nebo Imola, kde jsem ještě relativně nedávno závodil v rámci formule 3,“ rozpovídal se francouzský pilot Renaultu pro web racefans.net.

Vyhrál jsem titul, do formule 1 se ale dostal Max, vzpomíná Ocon na rivalitu s Verstappenem

Vyhrál jsem titul, do formule 1 se ale dostal Max, vzpomíná Ocon na rivalitu s Verstappenem

„Portimao se pořád musím učit. Na mém domácím simulátoru jsem tam absolvoval hodně kol, to bylo dobré. Vždy se rád zúčastním velkého množství závodů (na nových okruzích; pozn. red.) a pokud je tohle jedna z cest, tak je to fantastické.“

Formule 1 naposledy navštívila Portimao v roce 2009, kdy zdě několik týmů testovalo. Pro možnost konání závodů na dalších evropských okruzích mimo aktuální kalendář je nadšený i Daniel Ricciardo.

„Nejdříve jsem slyšel o Mugellu. To je okruh, kde jsem poprvé závodil v roce 2007 (v rámci šampionátu Formula Renault 2.0 Italy; pozn. red.) a v tehdejší sezóně to byla moje nejoblíbenější trať. Miluji hlavně ty plynulé vysokorychlostní zatáčky,“ řekl Australan, kterého čeká u Renaultu poslední sezona.

Všichni se budou chtít předvést, očekává Ricciardo před prvním závodem

Všichni se budou chtít předvést, očekává Ricciardo před prvním závodem

„Ve formuli 1 by to bylo úžasné. Testovali jsme zde, myslím, že to bylo v roce 2012. Ale v letošním vozem by to bylo šílené. Vážně bych se na to těšil, když by se zde závod uspořádal.“

Ricciardo má osobní vztah i k Portimau, kde závodil v rámci britské formule 3.

„Na Portimao mám dobré vzpomínky, získal jsem tam titul s vozem F3. Byl to okruh, který jsem si vážně užíval, má nějaké převýšení a opět ty rychlé zatáčky.“

„Nebyl bych zklamaný, když by se některý z těchto okruhů dostal do kalendáře. Bylo by to vzrušující. Trochu bych zainvestoval doma do simulátoru, abych si to oživil, ale minimálně tyhle dva okruhy mám v dobré paměti.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Černí lidé jsou častokrát větší rasisté než bílí, prohlásil Ecclestone

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10