Co kdyby. Ocon na simulátoru trénuje okruh v Portimau

O portugalském okruhu v Portimau se uvažuje jako o dodatečném místě konání grand prix v koronavirem ovlivněné sezóně 2020. Na tuto eventualitu se připravuje Esteban Ocon, který se trať Autodromo do Algarve, jak zní oficiální název okruhu, začal učit doma na simulátoru.
Co kdyby. Ocon na simulátoru trénuje okruh v Portimau

V seznamu možných dějišť velkých cen pro letošní rok figuruje Portimao po boku italských okruhů Mugello a Imola. Konání závodu na portugalské půdě by se líbilo Estebanu Oconovi.

„Je to fantastické. Jsem velmi šťastný, protože právě takové ‚oldschoolové‘ okruhy miluji. Něco jako Mugello nebo Imola, kde jsem ještě relativně nedávno závodil v rámci formule 3,“ rozpovídal se francouzský pilot Renaultu pro web racefans.net.

Vyhrál jsem titul, do formule 1 se ale dostal Max, vzpomíná Ocon na rivalitu s Verstappenem

Vyhrál jsem titul, do formule 1 se ale dostal Max, vzpomíná Ocon na rivalitu s Verstappenem

„Portimao se pořád musím učit. Na mém domácím simulátoru jsem tam absolvoval hodně kol, to bylo dobré. Vždy se rád zúčastním velkého množství závodů (na nových okruzích; pozn. red.) a pokud je tohle jedna z cest, tak je to fantastické.“

Formule 1 naposledy navštívila Portimao v roce 2009, kdy zdě několik týmů testovalo. Pro možnost konání závodů na dalších evropských okruzích mimo aktuální kalendář je nadšený i Daniel Ricciardo.

„Nejdříve jsem slyšel o Mugellu. To je okruh, kde jsem poprvé závodil v roce 2007 (v rámci šampionátu Formula Renault 2.0 Italy; pozn. red.) a v tehdejší sezóně to byla moje nejoblíbenější trať. Miluji hlavně ty plynulé vysokorychlostní zatáčky,“ řekl Australan, kterého čeká u Renaultu poslední sezona.

Všichni se budou chtít předvést, očekává Ricciardo před prvním závodem

Všichni se budou chtít předvést, očekává Ricciardo před prvním závodem

„Ve formuli 1 by to bylo úžasné. Testovali jsme zde, myslím, že to bylo v roce 2012. Ale v letošním vozem by to bylo šílené. Vážně bych se na to těšil, když by se zde závod uspořádal.“

Ricciardo má osobní vztah i k Portimau, kde závodil v rámci britské formule 3.

„Na Portimao mám dobré vzpomínky, získal jsem tam titul s vozem F3. Byl to okruh, který jsem si vážně užíval, má nějaké převýšení a opět ty rychlé zatáčky.“

„Nebyl bych zklamaný, když by se některý z těchto okruhů dostal do kalendáře. Bylo by to vzrušující. Trochu bych zainvestoval doma do simulátoru, abych si to oživil, ale minimálně tyhle dva okruhy mám v dobré paměti.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Černí lidé jsou častokrát větší rasisté než bílí, prohlásil Ecclestone

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10