Co kdyby Bernieho Ecclestona nahradila žena?

Bernie Ecclestone stále neřekl, kdo bude jeho nástupce v čele formule 1. Domnívá se ale, že by to za několik málo let mohla být žena.
Co kdyby Bernieho Ecclestona nahradila žena?

"Sex a peníze točí světem," konstatoval Ecclestone v rozhovoru pro web formule 1. "Proto jsem si jistý, že zanedlouho budou mít 50 procent rozhodujících rolí v ekonomice a politice ženy. Ženy měly vždy silný vliv a v pozadí jsou asi už moc dlouho. Neříká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena?"

Ecclestone loni oslavil 80. narozeniny a stále se zdráhá jasně říct, kdo bude po něm řídit královnu motorsportu. Jako o možném nástupci se hovoří o Davidu Campbellovi, který přišel pracovat do marketingu formule 1 v prosinci. Šéf formule 1 si ale dokáže představit, že jeho sport budou řídit ženy. "Ano, určitě. Pravděpodobně tak za tři až pět let," řekl.

Ecclestone zaměstnává na vyšších pozicích kolem sebe několik žen, ale ty zůstávají v pozadí. Nejvýše postavenou ženou ve formuli 1, která je zároveň vidět, je tak ředitelka Sauberu Monisha Kaltenbornová, více se o ní dozvíte zde. Důvody, proč by ženy na vedoucích pozicích mohly být dokonce úspěšnější než muži, vidí Ecclestone stejné jako ona.

"Ženy se nestanou tak snadno obětí svého vlastního ega," argumentoval. "Ženy nemusí hrát golf, aby uzavíraly obchody, jen musí tvrději pracovat, aby byly akceptovány stejně jako muži. Jelikož jim jejich ega nestojí v cestě, o věcech rozhodují méně emotivně, a to je nakonec ku prospěchu věci."

Další článek: Alonso a Ecclestone stále věří, že Schumacher může bojovat o titul

17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.