Co kdyby Bernieho Ecclestona nahradila žena?

Bernie Ecclestone stále neřekl, kdo bude jeho nástupce v čele formule 1. Domnívá se ale, že by to za několik málo let mohla být žena.
Co kdyby Bernieho Ecclestona nahradila žena?

"Sex a peníze točí světem," konstatoval Ecclestone v rozhovoru pro web formule 1. "Proto jsem si jistý, že zanedlouho budou mít 50 procent rozhodujících rolí v ekonomice a politice ženy. Ženy měly vždy silný vliv a v pozadí jsou asi už moc dlouho. Neříká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena?"

Ecclestone loni oslavil 80. narozeniny a stále se zdráhá jasně říct, kdo bude po něm řídit královnu motorsportu. Jako o možném nástupci se hovoří o Davidu Campbellovi, který přišel pracovat do marketingu formule 1 v prosinci. Šéf formule 1 si ale dokáže představit, že jeho sport budou řídit ženy. "Ano, určitě. Pravděpodobně tak za tři až pět let," řekl.

Ecclestone zaměstnává na vyšších pozicích kolem sebe několik žen, ale ty zůstávají v pozadí. Nejvýše postavenou ženou ve formuli 1, která je zároveň vidět, je tak ředitelka Sauberu Monisha Kaltenbornová, více se o ní dozvíte zde. Důvody, proč by ženy na vedoucích pozicích mohly být dokonce úspěšnější než muži, vidí Ecclestone stejné jako ona.

"Ženy se nestanou tak snadno obětí svého vlastního ega," argumentoval. "Ženy nemusí hrát golf, aby uzavíraly obchody, jen musí tvrději pracovat, aby byly akceptovány stejně jako muži. Jelikož jim jejich ega nestojí v cestě, o věcech rozhodují méně emotivně, a to je nakonec ku prospěchu věci."

Diskuze (53) Další článek: Alonso a Ecclestone stále věří, že Schumacher může bojovat o titul
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10