Co jste možná nevěděli o Danielovi Ricciardovi

Oficiální stránky formule 1 přinesly další díl seriálu netradičních rozhovorů s jezdci. Dnes je na řadě pilot Toro Rosso Daniel Ricciardo.
Co jste možná nevěděli o Danielovi Ricciardovi

Kvůli čemu v noci nespíte?
Daniel Ricciardo: "Velmi snadno se vzruším, takže hodně přemýšlím o věcech, které chci udělat, třeba o Vánocích s přáteli, o dovolené za pár měsíců a takových věcech. A to mě občas pronásleduje až do spánku... Nebo spíš nespavosti!" (smích)

Kdybyste mohl ze svého života dostat navždy pryč jednu věc, co by to bylo?
DR: "Co by to mohlo být? Musím říct, že jsem celkem šťastný a nemám nic, co by mě táhlo dolů, takže tu není nic, čeho bych se potřeboval zbavit."

Jaká byla vaše nejcennější životní lekce?
DR: "Bylo to v jednom závodě na motokárách, když mi bylo asi 14 let. Byl jsem na druhém místě a řekl jsem si, že počkám do posledního kola a pak na něj zaútočím. V zatáčce, do které jsem si naplánoval útok, se bránil, já to nečekal a on vyhrál závod. Tenkrát jsem si z toho odnesl, že nemáte čekat věčně, než se pustíte do akce."

Co obdivujete?
DR: "Lidi, kteří jdou za svými sny a dělají, co mají rádi. Nejen ve sportu, v čemkoliv."

Kdybyste svému mladšímu já mohl dát nějakou radu, jaká by byla?
DR: "Řekl bych, že ať děláš cokoliv, užívej si to, samozřejmě na profesionální úrovni a s patřičnou disciplínou. Protože když se přestanete bavit, přestanete mít navrch a utrpí tím vaše výkony."

Kdyby letos skončila vaše závodní kariéra, co byste dělal po zbytek života?
DR: "Moc rád bych zůstal u závodění a hledal bych si jiný šampionát. Ale kdybych musel se závoděním skončit úplně, tak nevím. Rád bych si vybral jiný sport, ale mám obavy, že bych byl moc starý na to, abych v něm dosáhl profesionální úrovně. Nemyslím, že bych začal něco studovat, to by mě asi nebavilo."

Které zvíře nejlépe odráží vaši osobnost?
DR: "Medojed. Je to velmi agresivní zvíře a samozřejmě hodně roztomilé..." (smích)

Co je v životě důležitější než vítězení?
DR: "Štěstí (spokojenost). To je klíčové."

Za co byste utratil svůj poslední dolar?
DR: "Za čokoládu. Ale v dnešní době toho za dolar stejně moc nedostanete, takže bych jí dostal přípustné množství, kterým bych nic moc neporušil."

Co je vaše největší slabina?
DR: "Občas jsem až moc hodný. V životě to možná není slabost, ale na trati ano. Ale překonám to. Jinak třeba že jsem moc sexy?" (smích)

Kterou vůni máte nejraději?
DR: "Miluji vůni vanilky."

Jaké jídlo máte nejraději?
DR: "Samozřejmě čokoládu a zmrzlinu."

Co uděláte jako první, když se vrátíte domů po závodě?
DR: "Hodím kufr na zem a jdu rovnou do ledničky pro jídlo. Pak si sednu na gauč a koukám na televizi. Dokonalý gaučový povaleč!"

Co vás děsí?
DR: "Žraloci a hadi."

Co chutná jako domov?
DR: "Slunce a čerstvý vzduch - a vůně oceánu. Bydlím jen pět minut od oceánu a užívám si každé hluboké nadechnutí vzduchu od oceánu."

Kdybyste musel po zbytek života zůstat na jednom místě, kde by to bylo?
DR: "Doma v Austrálii."

Další článek: Pirelli: Týmy jsou blízko pochopení letošních pneumatik