Co jste možná nevěděli o Adrianovi Neweym

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey má umělecký talent, který nemůže rozvíjet, a užívá si dlouhé zámořské lety.
Co jste možná nevěděli o Adrianovi Neweym

Úřadující mistři poodhalili něco málo ze života Adriana Neweyho, který postavil už devět mistrovských monopostů F1.

Jak nejlépe strávit volný den?
Adrian Newey: "Období před sezónou a začátek sezóny jsou rušné, takže v současnosti je nejlepším řešením relaxace doma. Ale obvykle je to trocha tenisu, velmi příležitostně vodní lyžování, nebo pokud je hezký den, projíždka se zastávkou v hospodě na oběd."

Jmenujte jednu věc, kromě své práce, ve které jste dobrý.
AN: "Ne tenis! Vlastně jsem celkem slušný umělec. Jeden přítel provozuje charitu s názvem Face Britain, v jejímž rámci lidé dělají své autoportréty. Takže jsem po letech vzal do ruky štětce a opravdu jsem si to užil. Kdybych měl víc času, rád bych se tomu věnoval víc, ale čas je obrovský problém. Mám opravdu málo času na své záliby."

Sbíráte něco?
AN: "Ani ne. Rád si pořídím nějaký obraz domů, když nějaký zahlédnu, nebo starožitný nábytek, ale nevyhledávám je."

Když jste na dlouhém letu, jak to zvládáte?
AN: "Mám je rád, protože nejste pod tlakem cokoliv dělat. Uděláte nějaké to papírování, pak si jen dopřáváte, koukáte na filmy."

Jaké vlastnosti potřebujete, abyste uspěl v motorsportu?
AN: "Odolnost, protože zažijete hodně pádů, ze kterých se budete muset sebrat. Odhodlání věci dokázat navzdory všem nepřízním, soutěživého ducha a snad i rozumné IQ."

Jakou jste kdy dostal nejlepší radu?
AN: "Když jsem řekl, že chci být inženýr, můj otec řekl: ´Buď v tom dobrý, protože to není moc dobře placené odvětví.´ Další dobrou radu jsem dostal v prvním roce na univerzitě. Studoval jsem vesmírné inženýrství a přišlo mi to těžké."

"Kvůli systému zkoušek, kterým jsem prošel, jsem měl dost špatnou matematiku. Téměř jsem odešel, protože se mi nedařilo uspět. Člověk jménem Ian Reed mi nabídl místo u March Engineering a řekl mi: ´Tu práci ti dáme, ale moje rada by zněla: Neber ji a dodělej si školu, protože pak budeš na tu práci mnohem lepší inženýr.´ Takže jsem vytrval a získal (akademický) titul."

Další článek: Räikkönen u nás našel rovnováhu, říká majitel Lotusu

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00