Co by udělalo Hamiltonovi největší radost? Vítězství nad Alonsem!

Pilot Ferrari je podle Hamiltona stále nejlepší v poli a představuje ještě větší výzvu než úřadující mistr světa Sebastian Vettel.
Co by udělalo Hamiltonovi největší radost? Vítězství nad Alonsem!

Ty tam jsou neshody Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa ze sezony 2007. Tehdy kombinace ambicióznosti obou pilotů u McLarenu nedělala dobrotu. Postupem času ale ledy mezi oběma hvězdami formule 1 roztávaly. V poslední době to pak téměř vypadá, že se vzájemně předhánějí v tom, kdo komu vysekne větší poklonu. Jeden druhého považují za nejrychlejší jezdce součanosti. Na otázku, kdo je pro Hamiltona hlavním soupeřem, a zda si klade za cíl porazit bývalého kolegu Jensona Buttona, odpověděl pilot Mercedesu následovně:

"Není to mou prioritou (poražení Buttona - pozn. redakce). Nejvíce mě naplňuje rivalita mezi mnou a Fernandem. On je tím týpkem, kterého chci porazit nejvíce. Jasně, výzvou je i Seb, který má ostatně nejvíce titulů. Ale Fernando je podle mě nejrychlejší pilot, kterého znám. Také patří k těm nejzkušenějším. Porazit ho by nebylo jednoduché pro nikoho. Snažit se být před Alonsem ve Ferrari, které je mimochodem dost dobré, je velká výzva. Navíc myslím, že letos bude Ferrari opravdu velmi silné," prozradil Hamilton. 

Při porovnávání svého nového zaměstnavatele a McLarenu musel Hamilton přiznat, že letos v zisk titulu příliš nevěří, nicméně promlouvat do bojů o vítězství v závodech by mohl. Osmadvacetiletý Brit se nicméně nenechává unést představou bojů s McLarenem: 

"Se svým rozhodnutím jsem stoprocentně spokojený. Čím víc času s týmem trávím, tím líp se cítím. O McLarenu nemohu říct jediné křivé slovo. Mám velké štěstí, že jsem se do formule 1 dostal právě s tímto týmem. Kdybych tam zůstal, měl bych záruku konkurenceschopné techniky. Neznamená to ale, že se letos budu bezhlavě hnát za cílem McLaren porazit. 

Vím, že jsem si zvolil tým, který loni na McLaren neměl. V některých kvalifikacích na něj Mercedes ztrácel až 1,9 sekundy. Jsme ale hladoví po změně. Věřím, že Mercedes všechny překvapí."

Další článek: Viceprezident FIA Gracia přišel kvůli pití za volantem o řidičák

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon