Co bude s Hülkenbergem? Zájem má pořád také Sauber

Nico Hülkenberg má pro příští sezónu na výběr ze tří týmů, jeho osud teď záleží na Lotusu a jeho případném novém partnerovi Quantum Motorsports.
Co bude s Hülkenbergem? Zájem má pořád také Sauber

Pokud Lotus dostane peníze od Quantumu, měl by podepsat s Hülkenbergem. "Chce k nám a my chceme, aby k nám přišel," potvrdil šéf stáje Eric Boullier. "Věřím, že spojení s Grosjeanem by vytvořilo jednu z nejlepších dvojic v pit lane, a velmi dostupnou, jestli se to tak dá říct."

Jenomže čekání na Quantum připomíná čekání na Godota a Hülkenbergovi dochází trpělivost, protože si dobře pamatuje z působení u Williamsu, co znamená být na konci roku bez místa.

"Také chápu jeho pozici, protože udělal velmi špatnou zkušenost, když ho propustil Williams, nechce být znovu v té samé situace. Takže se na něj nebudu moct zlobit, jestli podepíše nebo se zaváže někomu jinému, pokud budeme mít zpoždění," připustil Boullier.

Podle Eddieho Jordana je sice dávno rozhodnuto, že se Hülkenberg vrátí do Force Indie, ale zájem má i jeho současný zaměstnavatel Sauber. V Austinu to otevřeně řekla šéfka týmu Monisha Kaltenbornová.

"To je dobrá zpráva, že?" reagoval Hülkenberg. Jak by mohla jednání o jeho budoucnosti dopadnout, ale neodhadl.

"Za prvé chci být ve formuli 1, pak se uvidí. Chci auto, které dokáže to, co děláme teď, což je v podstatě dobře bodovat. Také by mi nevadilo se občas podívat na pódium. Sauber určitě je jednou z možností."

Na závěr německý pilot potvrdil, že zatím stále čeká, jak se vyvine situace u Lotusu. "Není to jen mé rozhodnutí, také závisím na odpovědích od několika různých týmů."

"Opravdu těžko říct. Nechtěl bych stanovovat žádné termíny, protože nevím, jestli bych je dokázal dodržet."

Další článek: Spontánní Sebastian Vettel si úspěchy plně zaslouží