Co bude dělat Massa, když nesežene místo? V úvahu připadá DTM

Felipe Massa by mohl po vzoru několika dalších pilotů formule 1 zamířit do německého šampionátu cestovních vozů. Nabízí se dohoda s Mercedesem.
Co bude dělat Massa, když nesežene místo? V úvahu připadá DTM

Po ztrátě místa u Ferrari Massa prohlásil, že chce dál závodit v F1, ale jen v konkurenceschopném týmu. Na tom stále trvá, ale pokud mu to nevyjde, vidí alternativu.

"Pořád věřím, že ve formuli 1 můžu hodně dokázat, ale pokud ne, tak možná DTM," uvedl. "Bylo by zajímavé závodit v této sérii, ale chtěl bych mít příležitost být konkurenceschopný. Pokud by bylo příliš pozdě ji získat v DTM, možná bych si rok počkal."

Jediná automobilka, která se účastní obou závodních sérií, je Mercedes. A ta by pro Massu viděla prostor.

"Někdo jako Felipe by byl vždy přínosný pro DTM nebo jakoukoliv jinou sérii," řekl sportovní šéf stuttgartské automobilky Toto Wolff. "Určitě je zajímavý a museli bychom o něm uvažovat."

Brazilec teď usiluje o sedačku u Lotusu, ale podle jeho manažera Nicolase Todta to nemusí být jediná možnost.

Další článek: Pérez uznává, že se musí zlepšit

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.