Claire Williamsová se stala zástupkyní svého otce

Pravou rukou Franka Williamse ve vedení jeho týmu je teď formálně jeho dcera Claire, oficiálně se stala zástupkyní šéfa.
Claire Williamsová se stala zástupkyní svého otce

Williamsová zastupovala svého otce už delší dobu a spekuluje se, že jednoho dne po něm převezme vedení stáje. Zatím bude jen jeho formální zástupkyní.

"V průběhu uplynulé dekády Claire neúnavně pracovala pro Williams," řekl Frank Williams. "Její znalosti tohoto sportu a vášeň pro tým jsou nezpochybnitelné a já hrdě říkám, že se během svého působení ukázala být jedním z nejcennějších aktiv."

"S Claire v roli zástupkyně šéfa týmu vím, že je budoucnost Williamsu ve velmi bezpečných rukou. S touto nominací souhlasila také Ginny (zesnulá manželka), která by určitě byla velmi hrdá na to, že Claire zaujme tuto pozici po mém boku."

Williamsová je samozřejmě odhodlaná pomoci týmu v návratu na nejvyšší pozice. "Vyrostla jsem v tomto sportu a učila jsem se od jednoho z legendárních šéfů týmu formule 1, v důsledku čehož se cítím vybavená na tuto novou výzvu," dodala.

Williamsová začínala u týmu jako tisková pracovnice v roce 2002. V roce 2010 promovala do role šéfky komunikace, o rok později přibrala roli šéfky vztahů s investory a loni se stala ředitelkou marketingu a komunikace. Tuto práci si ponechá i teď, přičemž jako zástupkyně šéfa týmu bude mít navíc na starost každodenní chod stáje.

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - časomíra

20:29 | Carlos Sainz poděkoval týmu. Po výměně komponent PJ se podařilo vyřešit problém s přehříváním.
19:56 | Sean Gelael na konci závodu F2 zastavil. Nyní vyšla zpráva, že byl převezen do nemocnice na preventivní prohlídku. Důvod není znám... že by horko?
17:52 | Několik safety carů a závod F2 vyhrál Nobuharu Macušita po startu z 18. místa.
17:24 | Kvjat dostal za zdržení Magnussena v kvalifikaci napomenutí.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:17.222)
Kvalifikace Hamilton (1:15.548)
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10