Citroën: Räikkönenův přestup do WRC by byl výsměchem formuli 1

Zatím je to jen možnost.
Kimi Räikkönen stále nemá smlouvu na příští rok a v posledních dnech se množí zprávy o jeho přestupu do světového šampionátu rallye. Fin je nejčastěji spojován se Citroënem, který by jeho příchod uvítal, ale upozornil, že jednání nejsou v pokročilé fázi.

"Byl by to hezký výsměch formuli 1," řekl šéf Citroënu Racing Olivier Quesnel o případném Räikkönenově přestupu do rallye. "Nic podepsané není, Räikkönena jsem na telefonu nikdy neměl, ale je to více než jen spekulace, je to možnost. V každém případě to nebude oficiální tým, ale juniorský."

Přestupem Räikkönena by formule 1 přišla o mistra světa a naopak světový šampionát rallye by získal publicitu. Podle Quesnela má Fin šanci uspět i mimo okruhy.

"Je to velmi dobrý pilot a mistrem světa se nestal náhodou," řekl. "To, co dokázal ve Finsku za volantem S2000, bylo působivé. Jestli přijde do WRC, budeme potěšení a pro rallye obecně to bude dobrá reklama."

Jelikož si Räikkönen stojí za tím, že chce jezdit jen s vítězným vozem, je pravděpodobně jeho jedinou šancí na setrvání ve formuli 1 Mercedes GP.
Další článek: Charitativní motokárový závod Felipeho Massy