Citroën by Räikkönena v rallye nedržel

Pokud by Renault a Kimi Räikkönen měli zájem se spojit ve formuli 1, Citroën by jim nestál v cestě. Finský pilot nemusí letos zůstat v rallye.
Citroën by Räikkönena v rallye nedržel

Räikkönen by měl letos nastoupit do deseti podniků světového šampionátu v rallye s vozem Citroën DS3. Ovšem jako soukromník, takže francouzská automobilka ho k ničemu nutit nebude, pokud by se chtěl s Renaultem dohodnout na sedačce zraněného Roberta Kubici.

"Pokud by chtěl odejít, nemohl bych nic říct, jelikož je zákazník," řekl šéf Citroënu Racing Olivier Quesnel pro RMC Sport. "U nás si pronajímá auto a jezdí se svými sponzory. Může si dělat, co chce. Předpokládám, že může být vystaven obrovskému tlaku ze strany Bernieho Ecclestona, FIA a celého světa formule 1, který by si ho přál vidět zpět, protože v tomto sportu zůstává slavným pilotem."

Že by Fin toužil po návratu do královny motorsportu, ale Quesnel tvrdit nechce. "Jestli budou Kimimu Räikkönenovi volat, museli by být velmi přesvědčiví, aby ho přiměli vrátit se do formule 1," dodal.

Podle komentátora BBC Maurice Hamiltona Renault už Räikkönenovy manažery oslovil. Největším favoritem na Kubicovu sedačku je však podle Auto Motor und Sport Nick Heidfeld. Ten se chystal vrátit jako třetí pilot k Mercedesu, ale teď vyčkává, jak se vyvine situace u Renaultu.

Šéf týmu Renault Eric Boullier označil za hlavní tři kandidáty na volné místo Nicka Heidfelda, Vitantonia Liuzziho a Bruna Sennu. Německý pilot má výhodu zkušeností nejen se závoděním na předních místech, ale také s pneumatikami Pirelli, které loni pomáhal vyvíjet.

Další článek: HRT vynechá testy v Jerezu, bude natáčet film s Pirelli

15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.