Čínský pilot formule E Ma Čching-chua je v karanténě před závodem v Mexiku

Hrozba nákazy koronavirem komplikuje velké sportovní události po celém světa a výjimkou není ani motorsport. Čínský pilot formule E Ma Čching-chua z týmu NIO musel předčasně odletět do Mexika, kde bude elektrický šampionát pokračovat, aby zde byl preventivně umístěn do karantény.
Čínský pilot formule E Ma Čching-chua je v karanténě před závodem v Mexiku

Tým NIO v úterý potvrdil v tiskové zprávě, že jeho pilot Ma Čching-chua odletěl do Mexika s předstihem, aby zde mohl být preventivně v karanténě po dobu 14 dnů. Čtvrtý závod sezóny formule E 2019/2020 je na Autódromo Hermanos Rodríguez naplánován na 15. února.

Čínská stáj NIO zároveň potvrdila, že všichni její čínští zaměstnanci jsou zdraví a v domovské Šanghaji oslavili příchod čínského nového roku.

„Všichni čínští zaměstnanci týmu NIO 333 Formula E po závodě v Santiagu oslavili doma v Číně čínský nový rok. Všichni členové týmu zůstali doma v Šanghaji po dobu novoročních prázdnin podle doporučení vlády,“ uvedl čínským tým na svém webu.

Formule E nasadila kameru v helmě [video]

Formule E nasadila kameru v helmě [video]

„Všichni zaměstnanci týmu jsou v pořádku a zdraví a aktuálně se připravují na závod v Mexico City.“

„Vzhledem k naší zodpovědnosti vůči šampionátu a lidem, kteří jsou v něm zainteresovaní, čínský pilot Ma Čching-chua přiletěl do Mexika 2. února, aby zde mohl před závodem strávit 14 dní v karanténě.“

Z důvodu hrozby koronaviru již byl z letošního kalendáře formule E vyřazen závod v čínském městě San-Ja na ostrově Chaj-nan v Jihočínském moři. Ve velkém ohrožení je mimo jiné také letošní grand prix Číny formule 1 v Šanghaji.

Podle webu irozhlas.cz má koronavirus aktuálně na svědomí 490 obětí.

Foto: ABB Formula E

Další článek: V Jerezu to myslí vážně. Už příští rok chtějí pořádat závod formule 1

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.