Cílem Williamsu podle Russella musí být porazit Haas a Alfu Romeo

Williams se podle jeho jezdce George Russella musí v letošní sezóně formule 1 pokusit porazit týmy Haas a Alfa Romeo.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Cílem Williamsu podle Russella musí být porazit Haas a Alfu Romeo | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Ačkoliv celková výkonnost týmu z Grove se v loňském roce zlepšila, když tým dokázal v devíti kvalifikacích postoupit do Q2 (v Maďarsku postoupili oba jezdci, jinak pouze Russell, pozn. redakce), poprvé od založení týmu nezískala stáj za celou sezónu ani bod.

Třetí sezónu za sebou skončil Williams v Poháru konstruktérů na posledním místě. V sezónách 2019 a 2020 obsadila osmé místo Alfa Romeo a deváté americký Haas.

„Věřím, že můžeme porazit Haas. Myslím, že budeme na stejné úrovni s Alfou Romeo, rád bych si ale myslel, že přeskočíme i tu, když se podíváte na zlepšení, kterého jsme dosáhli,“ řekl Russell.

Williams věří, že mu pomohou nová pravidla kolem podlahy vozu

Williams věří, že mu pomohou nová pravidla kolem podlahy vozu

„Chceme bodovat, kvůli nezměněným pravidlům nebudeme najednou ve středu pole. Rozhodně ale chceme porazit Haas a Alfu Romeo.“

Během 37 startů za Williams zatím Russell skončil v závodě nejlépe jedenáctý, své první body získal vloni v Sachíru, když u Mercedesu nahradil Lewise Hamiltona, který měl koronavirus.

Russell si jel na bahrajnském okruhu pro vítězství, o které jej ale připravila chyba týmu a následný defekt, po kterém skončil až devátý.

„Myslím, že forma stále trvá, pokračuji v pozitivním přístupu v rámci týmu a navenek se neznepokojuji špatnými výsledky tady. Nadále se snažím posouvat Williams vpřed. Mercedes mi věří. Dali mi příležitost, vždy mě podporovali, nyní je takovou mou povinností zůstat silný.“

Další článek: Záložní kalendář je stále reálnější. V Číně už požádali o odklad závodu

9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
19. ledna | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.