Cílem Renaultu je v letošní sezóně třetí místo v poháru konstruktérů

Nový šéf týmu Renault Eric Bouiller má ve své první sezóně ve F1 ambiciózní cíle. Francouzskou značku chce vrátit na přední místa, letos by měla patřit mezi nejlepší tři. To znamená porazit alespoň dva ze čtyř top týmů.

Díky druhému místu Roberta Kubici z Austrálie se Renault posunul na čtvrté místo v šampionátu konstruktérů, ale to Bouillerovi nestačí. "Abych byl upřímný, musíme pracovat mnohem tvrději, být mnohem efektivnější a mít za cíl třetí místo. Čtvrtá příčka nás nezajímá," uvedl pro oficiální web formule 1.

Renault F1 prošel před letošní sezónou proměnou, z továrního týmu se stal týmem soukromým, jehož majoritním vlastníkem je investiční společnost Genii. Podle Bouillera se to nejvíc projevilo na způsobu řízení stáje. Ta se sama o sobě významně změnila, po singapurské aféře odešlo několik klíčových lidí a kompletní výměnou prošlo jezdecké složení. Vůdčí roli převzal od Alonsa Kubica.

"Robert je pro nás ideální," potvrdil Bouiller. "Je to čistokrevný závodník, jako Fernando, a proto do týmu velmi dobře zapadl. Pro tým je velkou motivací, když vidí jezdce pracovat s inženýry pozdě do noci, když tým tlačí vpřed a je náročný. Pokud inženýři dokáží těmto nárokům vyhovět a jezdec to využije na trati, pak se dostaví výsledky."

Další článek: Button: McLaren dokáže vyvíjet rychleji než ostatní, i proto jsem přestoupil

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00