Cílem Renaultu je šesté místo v šampionátu konstruktérů

Útočit bude na Williams a bránit se musí před BMW Sauberem.
Renault zažívá nejhorší sezónu od svého návratu do formule 1 v roce 2001. V šampionátu konstruktérů je na sedmém místě a ve zbývajících závodech by se chtěl posunout o příčku výš, která patří Williamsu. Zároveň se musí bránit před BMW Sauberem.

"Do každého závodu jdeme s odhodláním vyhrát, nebo alespoň dokončit na stupních vítězů," uvedl technický ředitel Bob Bell. "Tento přístup nezměníme tím, že bychom byli defenzivní a snažili se bránit svojí pozici."

"Jediná možnost, jak překonat oba tyto týmy, je zvolit agresivní přístup a snažit se získat co nejlepší pozice."

V tomto souboji Renault ztratil v posledním závodě v Suzuce. Alonso ani Grosjean nebodovali. Podle Španěla měl tento výsledek původ v sobotní kvalifikaci.

"Víme, že vůz je rychlý, ale v kvalifikaci jsme prostě měli smůlu, což je škoda, protože jsem mohl bodovat, kdybych startoval z lepší pozice," řekl Alonso. "Víme, že čelíme těžké bitvě v šampionátu proti Williamsu a BMW. Všechny body, které dokážu získat v posledních dvou závodech, budou důležité."

Pomoci týmu v šampionátu chce i Romain Grosjean, který na svůj první bodový příděl stále čeká. "Mým cílem je se dále učit o formuli 1 a získat zkušenosti, abych se mohl zlepšit a být co nejblíže Fernandovi," řekl."

"Snad budu mít bezproblémový závod a doufejme, že vůz bude konkurenceschopný a že pro tým získám body."

Francouz v Interlagosu ještě nikdy nezávodil, takže se okruh bude muset teprve naučit.
Další článek: Nováček Kobajaši je na svůj Grand Prix debut připravený