Cílem Red Bullu je v šesté sezóně vyhrát titul mistra světa

Tým Red Bull Racing vstupuje do své šesté sezóny ve formuli 1 s jasným cílem, po loňské prohře s Brawnem GP chce v šampionátu letos konečně triumfovat.

"Rok 2009 byl pro tým velký," přiznal šéf stáje Christian Horner. "Udělali jsme obrovský krok vpřed. Celá naše skupina vyspěla. Naším cílem samozřejmě je vyhrát šampionát, ale máme velký respekt ke kvalitám našich soupeřů. Určili jsme si velmi agresivní cíle."

Ovšem zatímco o kvalitu nového šasi RB6 Horner obavy nemá, boj o titul by podle něj mohly zkomplikovat motory. Jejich vývoj je zmrazený, ale Red Bull Racing používá slabší Renault, jehož výkon zatím nebyl dorovnán na úroveň ostatních.

"Problém se zmrazením motorů je ten, že mrazíte výhodu," řekl šéf rakouské stáje. "Myslím, že mezi současnými motory existují rozdíly ve výkonech. My spoléháme na FIA, že zajistí, aby mezi motory nebyly velké rozdíly. Protože problém je ten, že jelikož se šasi k sobě výkonnostně blíží, diferenciačním prvkem výkonnosti se stane motor. A myšlenka za zmrazením vývoje motorů byla taková, že se eliminují výkonnostní rozdíly mezi motory."

Kvalitní technika týmu ale stačit nemusí. Loni se dopouštěl chyb i při zastávkách v boxech, což ho také stálo body. "Tým mechaniků přes zimu tvrdě pracoval," uvedl Horner. "K zastávkám v boxech jsme zvolili tak trochu vědecký přístup, lidem jsme přidělili různé úkoly a letos podle mě uvidíte velmi, velmi rychlé zastávky. Učit se můžete pořád, každý tým se může učit, ale klíčová je kontinuita a my jsme se loni naučili důležité věci."

V loňském boji o titul mistra světa zůstal za Red Bull Racing nejdéle Sebastian Vettel. Ten je při předpovědích na letošní sezónu opatrný, ale samozřejmě by si rád loňskou formu zopakoval, i když s odlišným výsledkem.

"Nejdříve musíme zjistit, jak na tom jsou vozy," řekl. "Pak máte ve formuli 1 hodně dobrých jezdců, ne jen jednoho nebo dva, takže zjistíme, kdo bojuje nebo nebojuje o šampionát a uvidíme. Já samozřejmě doufám, že budeme stejně silní jako loni, nebo dokonce silnější."

"Pak jsou tu týmy jako McLaren a Ferrari, které se už teď zdají být konkurenceschopné, a Mercedes s Michaelem. Chci vyhrát šampionát a vím, jak na tom chceme být jako tým. Pokud jsme favorité, fajn. Pokud ne, také je to v pořádku."

Další článek: Testy Jerez - středa

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.