Cílem Mercedesu teď bude konsolidace, ne šampionát, říká Wolff

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff nemíní vrhnout všechny síly do honby za letošními tituly. Chce postupovat krok za krokem a stabilizovat současnou situaci.
Cílem Mercedesu teď bude konsolidace, ne šampionát, říká Wolff

V polovině sezóny zůstává Mercedes ve hře o oba šampionáty a překvapivě představuje největší konkurenci pro Red Bull v poháru konstruktérů.

"Kdybychom před půl rokem hovořili o příležitostech v šampionátu jezdců nebo konstruktérů, bylo by to naprosto šílené," poznamenal Wolff, citoval ho Autosport.

Proto je třeba postupovat opatrně a nenechat se unést sny o celkové výhře. "Když se podíváte na naše soupeře, podávají vrcholové výkony pravidelně," upozornil Wolff.

"Toho musíme dosáhnout my, konsolidace by měla být na programu pro druhou polovinu roku, na šampionát bychom hledět neměli."

Konzistence je to, co Mercedesu chybělo. Někdy si s pneumatikami rozuměl a vyhrával závody, jindy se propadal startovním polem a byl rád za body. Výsledek z Maďarska na nových pneumatikách, které se budou používat až do konce sezóny, nemusí nic znamenat."

"Nemůžeme si věřit. Říkat, že teď máme zlatý klíč, by bylo špatným přístupem. Je to o konsolidaci a analýze, musíme to přenést na nadcházející okruhy, co se týče samotných tratí, povrchů, teplot a energií v zatáčkách. Každý okruh je jiný."

"Musíme dál makat, konsolidovat vítězství a přenést to do výkonnosti na trati," dodal Wolff.

Další článek: Výhry v letošních závodech nebo boj o titul 2014? Rosberg je rozpolcený

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10