Cílem Mercedesu teď bude konsolidace, ne šampionát, říká Wolff

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff nemíní vrhnout všechny síly do honby za letošními tituly. Chce postupovat krok za krokem a stabilizovat současnou situaci.
Cílem Mercedesu teď bude konsolidace, ne šampionát, říká Wolff

V polovině sezóny zůstává Mercedes ve hře o oba šampionáty a překvapivě představuje největší konkurenci pro Red Bull v poháru konstruktérů.

"Kdybychom před půl rokem hovořili o příležitostech v šampionátu jezdců nebo konstruktérů, bylo by to naprosto šílené," poznamenal Wolff, citoval ho Autosport.

Proto je třeba postupovat opatrně a nenechat se unést sny o celkové výhře. "Když se podíváte na naše soupeře, podávají vrcholové výkony pravidelně," upozornil Wolff.

"Toho musíme dosáhnout my, konsolidace by měla být na programu pro druhou polovinu roku, na šampionát bychom hledět neměli."

Konzistence je to, co Mercedesu chybělo. Někdy si s pneumatikami rozuměl a vyhrával závody, jindy se propadal startovním polem a byl rád za body. Výsledek z Maďarska na nových pneumatikách, které se budou používat až do konce sezóny, nemusí nic znamenat."

"Nemůžeme si věřit. Říkat, že teď máme zlatý klíč, by bylo špatným přístupem. Je to o konsolidaci a analýze, musíme to přenést na nadcházející okruhy, co se týče samotných tratí, povrchů, teplot a energií v zatáčkách. Každý okruh je jiný."

"Musíme dál makat, konsolidovat vítězství a přenést to do výkonnosti na trati," dodal Wolff.

Diskuze (3) Další článek: Výhry v letošních závodech nebo boj o titul 2014? Rosberg je rozpolcený
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10