Cílem Mercedesu je vyhrávat s Hamiltonem už příští rok

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn nesdílí s Lewisem Hamiltonem pesimismus ohledně šancí na vítězství v sezóně 2013.
Cílem Mercedesu je vyhrávat s Hamiltonem už příští rok

Hamilton několikrát zopakoval, že u Mercedesu neočekává vítězné auto už v příští sezóně. Své naděje vkládá především do nových pravidel a roku 2014.

"Doufám," odpověděl Brawn na otázku Autosportu, zda je Hamilton příliš velký pesimista ve vztahu k příštímu roku. "My samozřejmě pracujeme velmi tvrdě na tom, abychom jemu a Nicovi dali příležitost vyhrávat a získávat pole position. To je naše ambice, náš cíl."

"Je klíčové, abychom se zlepšili. Pokusíme se o to, i když třeba příští rok nenaplníme všechny cíle. Nikdy nevíte, co budou dělat ostatní. Rád bych si myslel, že pár těchto věcí příští rok dokážeme."

"Myslím si, že Lewis to jen bagatelizoval. Jsem si jistý, že jeho srdce chce vítězit a obsazovat pole position, ale ví, jaká nás čeká cesta."

Brawn potvrdil, že Hamilton může začít pracovat s inženýry až v lednu, protože do konce roku je formálně stále zaměstnancem McLarenu. Věří ale, že až se britský pilot pustí do práce, bude to znát.

"Těšíme se na práci s Lewisem. Bude to pro nás všechny zajímavé. Jsem si jistý, že bude jiný než Michael (Schumacher). Tým je nadšený, že pořád budeme mít jezdce takového kalibru. Jakmile budeme mít silnější auto, jezdci pro nás budou samozřejmě ještě důležitější," dodal šéf stáje z Brackley.

Diskuze (130) Další článek: Button se těší, že si vůz a tým McLaren zformuje kolem sebe