Cílem McLarenu pro zbytek roku je ubránit pátou pozici před Force Indií

Loni by to čekal asi málokdo, ale letos McLaren nepomýšlí na lepší než páté místo v poháru konstruktérů a musí se soustředit, aby ho neztratil.
Cílem McLarenu pro zbytek roku je ubránit pátou pozici před Force Indií

McLaren má před sebou v šampionátu Lotus, ale ten je vzdálený 130 bodů. Za sebou má Force Indii, která ztrácí jen 14 bodů, takže je zřejmé, kam musí Wokingští obrátit pozornost.

"Jako McLaren jdeme do těchto posledních závodů s velmi jasným úmyslem konsolidovat naši pozici v poháru konstruktérů," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Zatímco posun nahoru vypadá bohužel nemožně, je důležité pravidelně dojíždět v první desítce s oběma jezdci, abychom navýšili svůj bodový náskok před našimi nejbližšími soupeři, kteří jsou za námi."

"Podařilo se nám to v Singapuru a podobné výkony budeme chtít podávat od teď až do konce sezóny."

Whitmarsh nezastírá, že je letošní sezóna pro McLaren zklamáním. "Ten úkol nevypadá moc hezky pro tým, který rád vyhrává, nicméně vyžaduje neustálé nasazení, soustředění a oddanost, zatímco budeme odpočítávat zbývající závody v této důležité fázi sezóny," dodal.

Další článek: Prodloužení prvního tréninku může malým týmům uškodit, míní McLaren

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.