Cílem Lotusu zůstává čtvrté místo v šampionátu, nechce nic uspěchat

I když má Lotus v současnosti jeden z nejrychlejších vozů startovního pole, nechce zvyšovat laťku, kterou si nastavil na začátku roku.
Cílem Lotusu zůstává čtvrté místo v šampionátu, nechce nic uspěchat

Cílem Lotusu je zlepšit se ve srovnání s uplynulým rokem, kdy skončil pátý. "Sezóna bude velmi vyrovnaná, ale tohle (titul) není náš cíl. Samozřejmě chcete být co nejlepší, ale jak my říkáme, je třeba postupovat krok za krokem," uvedl Romain Grosjean.

"Naším cílem je letos čtvrté místo v poháru konstruktérů. Teď jsme třetí a samozřejmě uděláme maximum, abychom tu pozici udrželi. Zdá se, že jsme na tom celkem dobře, ale pořád nás čeká hodně práce, abychom vše dali dohromady a stali se mistry světa."

Enstonská stáj se však netají optimismem, který pramení z vozu, který letos postavila. Lotus E20 se ukazuje v dobrém světle už od zimních testů.

"Víme, že máme dobré auto, a tým tvrdě pracuje na jeho vylepšování, protože to bude pro sezónu klíčové. Od začátku jsme věděli, že máme v rukou něco, co funguje velmi dobře, takže tvrdě pracujeme, abychom ho pro další závody vylepšili. Pokud uděláme vše správně, tak se do konce sezóny můžeme dočkat vítězství," odhadl Francouz.

Další článek: Vyrovnanost startovního pole komplikuje volbu strategií, ale podle Ferrari se to změní