Cílem je letos vítězství a druhé místo v šampionátu, zní z Mercedesu

„Stříbrné šípy“ si stanovily cíle pro závěr sezony 2022. Mercedes chce do konce roku vyhrát aspoň jeden závod a vybojovat druhé místo v poháru konstruktérů.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Cílem je letos vítězství a druhé místo v šampionátu, zní z Mercedesu | Foto: Getty Images / Clive Mason

Mercedes po létech dominance neprožil lehkou první polovinu sezony. Postupem času však německá stáj začala odemykat pravý potenciál svého letošního monopostu W13.

Ze šestnácti odjetých závodů nakonec dokázali piloti Mercedesu Lewis Hamilton a George Russell vybojovat třináct pódiových umístění a v současnosti ztrácí jejich tým v poháru konstruktérů pouze 35 bodů na Ferrari na druhém místě.

„Máme za sebou dobré i špatné závody. Je pro nás doopravdy povzbuzující, že lépe chápeme náš vůz díky práci na simulátoru a ve větrném tunelu,“ rozpovídal se o situaci Mercedesu technický šéf týmu Mike Elliott.

„Díky tomu zjišťujeme, proč je naše výkonnost jako na houpačce. Zjišťujeme, co nás trvale vrátí zpět do soubojů na špici a co musíme udělat přes zimní přestávku.“

I když se Mercedes pomalu začíná orientovat na příští sezonu, stále si klade cíle i pro závěr té letošní.

„Chceme svést souboj s Ferrari o druhé místo v šampionátu. A chceme v této sezoně vyhrát jeden, nebo i více závodů. Ale především se chceme vrátit do takové formy, která nám příští rok opět dovolí bojovat o titul mistrů světa.“

V Monze sice Mercedes zaostával za Red Bullem i Ferrari, avšak George Russell i tak vybojoval třetí místo a Lewis Hamilton s novou pohonnou jednotkou po startu z devatenáctého místa nakonec dojel na slušné páté pozici.

U Mercedesu nyní doufají, že se vozy W13 ukážou v ještě lepší formě v Singapuru.

„Pro Singapur očekáváme podobnou výkonnost, jakou jsme disponovali v Budapešti či Zandvoortu. Je to hrbolatá trať s množstvím výzev, charakterem svých zatáček by nám ale mohla sedět,“ věří Elliott.

Velká cena na trati Marina Bay se pojede 2 října.

Další článek: Kvjat byl v Monze a nevylučuje budoucí návrat do F1. Kandidátem na sedačku u Alpine ale není

Témata článku: , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00