Cílem je i nadále porazit Ferrari, říká Bottas

Podle Valtteriho Bottase, který spolu s Felipem Massou zajistili Williamsu druhou řadu na roštu Velké ceny Abú Dhabí, je pro tým stále prvořadé porazit v poháru konstruktérů Ferrari.
Cílem je i nadále porazit Ferrari, říká Bottas

Williams se dnes v kvalifikaci ukázal jako druhý nejrychlejší tým za dominujícími mercedesy. Na druhého Lewise Hamiltona přitom Bottas ztratil pouhých 159 tisícin sekundy.

„Byla to pěkná kvalifikace. Vůz se choval opravdu dobře,” pochvaluje si Fin.

„Myslím, že v závodě, jak jsme viděli už dříve, má Mercedes trochu větší výhodu. Chceme dokončit závod na co nejlepší pozici, takže pokud k něčemu dojde, není pochyb o tom, že budeme mít rychlost a posuneme se vpřed. Pro mě je maximem čtvrté místo v šampionátu a jako tým si chceme zajistit třetí místo. To je naším cílem pro zítra.”

Čtvrtý Massa se domnívá, že měl rychlost na to porazit v kvalifikaci svého týmového kolegu. O třetí místo jej však připravila chyba v podobě probrzdění.

„Zítra budeme startovat z nejlepších pozic, kterých jsme mohli dosáhnout. Měl jsem rychlost na to být před Valtterim, nedal jsem ale dohromady své závěrečné kolo poté, co jsem probrzdil,” řekl Massa.

„Vůz pro zítra vykazuje dobrou výkonnost a další kompletní druhá řada je uspokojující. Zásadní vliv zítra bude mít opotřebení pneumatik, takže to bude důležitý faktor naší strategie. Stupně vítězů jsou možné, takže budu tvrdě bojovat. Mohl by to být skvělý závěr sezóny.”

Další článek: Soutěž o tričko Mercedesu má své vítěze

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10